Zdarec borci, je mi jasný že to tady už řešilo hafo lidí ale nějak mi nefunguje hledání . No ale chtěl jsem se zeptat co všechno je potřeba na předělání z El . čerpadla na mechanické u motoru tds. A jak na to. Mám 34ku . Popřípadě kdyby jste někdo věděl o nějakým slušným mechanickým čerpadlu tak sem sním.
ne že bych si byl na 100% jistej ale myslím že na TDS mechanický čerpadlo nedostaneš
to šlo u starých 2,4td který se původně dělali s manuálním čerpadlem..
Dostaneš to tam no problémo. Prohodíš jen čerpadlo kus za kus a natáhneš plynový lanko. Akorát krk čerpadla je menší než díra v bloku, takže musíš nechat vysoustružit mezikus kterej červíkem přitáhneš k tomu krku čerpadla
S takymito otazkami to nechaj tak, kym sa ti nepokazi elektronicke, tak sa v tom nevrtaj. Mimo toho sa to tu riesili x-krat, a kazde prerobene auto vyzraduje trochu kreativity z tvojej strany, a podla pouzitych dielov.
edit: ked ti poviem ze to cerpadlo treba rozobrat, a vymenit ´´vacku´´ z toho elektronickeho aby to slo fakt lepsie, a pri tej prilezitosti by nebolo od veci ho pretesnit, ked ti poviem ze treba nastavit predvstrek, a ze ked na to nemas pripravky tak ta dakto stiahne o 50-100€ za nastavenie tak to asi nechas tak aj sam
Lucifer píše:Dostaneš to tam no problémo. Prohodíš jen čerpadlo kus za kus a natáhneš plynový lanko. Akorát krk čerpadla je menší než díra v bloku, takže musíš nechat vysoustružit mezikus kterej červíkem přitáhneš k tomu krku čerpadla
Záleží na jakej motor tds, první tds měli stejnou díru na krk mechanickýho čerpadla, do novějších se musí udělat mezikus. Když už tam dáváte mechaniku z 2,4td tak si do toho čerpadla dejte čelní vačku z toho el. čerpadla
aj v e28 bolo mechanické čerpadlo na TD takže no problemo funguje to aj s turbom
keď máš jedno z prvých modelov e34 tds tak tam je aj priemer príruby čerpadla rovnaký ako na mechanicom z 2,4 (sú to väčšinou motory ktoré majú EGR v tom kolene čo ide do sania a nie šrubované priamo na parohy)
keď máš už motor s väčšou dierou pre čerpadlo tak potrebuješ medzikus - krúžok s vonkajším priemerom 68mm a vnútorným 50mm - treba vyrobiť na sústruhu, materiál aký chceš, napr. dural
maju rozdielny zdvih, teda daju aj rozdielne maximalne mnozstvo paliva.. tazko povedat ci sa to odrazi v normalnej prevadzke, ale ak to bude chciet tuzit tak velmi rychlo narazis na strop... ten je dany max. vstrekovanym mnozstvom tj. 58mg/inj pre VE EDC, a 100mg pre VE.. to je tiez dovod preco mechanika dokaze aj cez 200PS.
oldaf píše:Vačka z tds má větší zdvih, takže tam nacpeš víc nafty.
tohle je mi jasny, ale nejak mi nejde dohromady, ze EDC cerpadlo da mensi davku kdyz, kdyz ma pritom vetsi zdvih... :-O a o jaky rozdil se zhruba jedna? jestli ma vyznam to resit
nemyslel jsem zrovna rozdil ve zdvihu vacky tohle cislo mi samo o sobe moc nerekne.... spis ve smyslu rozdilu davky. kdyz jak pisete, mechanicky da 100mg/zdvih, tak mechanicky s vackou z tds dy melo dat kolik? jestli ma (pro me) vyznam to predelat.
Množství paliva reguluješ regulační objímkou na pístku, a je jedno jestli je to mechanika nebo elektrika . Ten zdvih je důležitější, protože díky většímu zdvihu jsi schopen dostat do motoru víc nafty. Pokud budeš chtít jít s výkonem někam výš tak tu vačku tam dej.
to si kludne mozes dopocitat, o kolko stupne objem ked priemer vytlacneho piestu je 10mm (Plny je 21mm^3). Ci to ma zmysel je asi o tom ako moc tomu chces pridat dymu neviem kolko mg zere motor s tovarenskym nastavenim pri plnom plyne, ale kedze EDC da len 58mg, bude to urcite menej o rezervu.