Prozkoumejte výhody členství v jediném oficiálním českém BMW Auto klubu ZDE a rozšiřte naše řady 😉 - info ZDE a jsme také na Facebooku a Instagramu

Z4 e89 30i S-drive MR2009 - m4Zlik... :-)

Vše o Z1 E30, Z3 E36, Z4 E85/E86/E89, Z8 E52
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pavproch
Registrovaný
Příspěvky: 4268
Registrován: úte 15.02.2011 01:00
Bydliště: m4Zlik + 3er, oba N52B30

Re: Z4 e89 30i S-drive MR2009 - m4Zlik... :-)

#901 Příspěvek od pavproch »

A vlastně ešče jedna stupido otázka k velmi nepravděpodonému zjevu (du gůglit): Nemohlo sa stát, že nějak "divně" odešlo čidlo těploty woleje a ukazuje fčíl (vysoká) hausnumera? Neví někdo, esli je taková porucha "elektricky" u čidla těploty vůbec možná?
Uživatelský avatar
pavproch
Registrovaný
Příspěvky: 4268
Registrován: úte 15.02.2011 01:00
Bydliště: m4Zlik + 3er, oba N52B30

Re: Z4 e89 30i S-drive MR2009 - m4Zlik... :-)

#902 Příspěvek od pavproch »

Kura, až fčíl ňa napadlo sa kuknúť do manuálu k m4Zlikovi (30i, 2009) a tohle sa tam píše:
Obrázek
Tak opravdu nevím, esli tu celou dobu neřeším zbytečná 140st C howna.
Uživatelský avatar
pavproch
Registrovaný
Příspěvky: 4268
Registrován: úte 15.02.2011 01:00
Bydliště: m4Zlik + 3er, oba N52B30

Re: Z4 e89 30i S-drive MR2009 - m4Zlik... :-)

#903 Příspěvek od pavproch »

Tak, zastudena sem tam dolil něco malinko přes půllitr destilky než ten ukazatel byl na MAX.
A fčíl sem to v hicu pohonil na kref proti Pustevnám a vylezlo to zas, ale jen na 135-138, ne 140 jako doteď = čili malinký pokrok, ale ne razantní = tím to taky nebylo/není. Čekám n odpověď z autorizáku a napadlo mě oslovit Millers s techn. dotazem, du NATO.
Uživatelský avatar
pavproch
Registrovaný
Příspěvky: 4268
Registrován: úte 15.02.2011 01:00
Bydliště: m4Zlik + 3er, oba N52B30

Re: Z4 e89 30i S-drive MR2009 - m4Zlik... :-)

#904 Příspěvek od pavproch »

Tak - dotaz:
mi teplota oleje (podle ukazatele) při ostré jízdě kolísá mezi 125 st C až 140 st C (desítky minut, ne krátkodobě)
Odpověď od Millersů:
ty extrémy jsou myšleny v řádu desítek minut, buďte bez obav.
Takže fpoho. Ufff.
Uživatelský avatar
pavproch
Registrovaný
Příspěvky: 4268
Registrován: úte 15.02.2011 01:00
Bydliště: m4Zlik + 3er, oba N52B30

Re: Z4 e89 30i S-drive MR2009 - m4Zlik... :-)

#905 Příspěvek od pavproch »

Ty woe, jak je na pokecu Autorevue nepřátelská atmosféra, tak tam ale zaznělo možná opravdové BINGO!!!.
exBURN píše:I tak je to strašně moc. Prostě to blbě chladí olej nebo to je moc chudé mrkni přes OBD na lambdu.
Nemrknu, moje diag od zkurwenýho čankajška to neumí. Ale dík za tip, tohle mě nenapadlo, s lambdama tam od jejich výměny (OEM lambda umřela, dal sem tam obě Delphi a DME BMW pořád hlásí nějaké poblémy s nima - prý to nerado mluví s čímkoli jiným než Bosch). Možná to je fuckt spolu souvisí, ta vysoká těplota se objevuje až od vyměny těch lambd (nebo si toho geront předtím nefšimnul).