Stránka 1 z 2
Napsal: stř 30.10.2013 09:38
od carda111
Cus vsichni, včera jsem koupil 320i vanous coupe. Vše je v pohodě ale při cestě domů, když se začlo stmívat jsem si všiml že zhasíná palubní deska a osvětlení na topení a tyhle věci co jsou podsvícené. Nějak by mi to ani nevadilo kdybych jezdil přes den, ale v noci je to dost nepřiíjemné. Tak se chci zeptat jestli uz nekdo resil nejaky podobny problem, kde se mam na co podívat, nez rozkopu pulku auta abych našel problém. Díky
Napsal: stř 30.10.2013 11:06
od marecekoi
No první co mě napadlo, tak, pod volantem máš kolečko pro štelování podsvětlení budíků, tak na to zkus mrknout, jestli ho nemáš seštelovaný.Kontrolka žádná nesvítí???
Napsal: stř 30.10.2013 11:19
od carda111
To mě taky první napadlo jestli to nedělá to kolečko. Skusím se podívat, ale moc nadějí tomu nedávám....
Napsal: pon 04.11.2013 13:52
od carda111
Takže tím kolečkem na nastavení jasnosti světla budíků to není. A teď už to přestalo svítit uplně. Přes den mi to nevadí, ale v noci je to pěkně na nic. Napadá vás ještě něco? Na pojistky jsem se díval a jsou ok

Napsal: pon 04.11.2013 14:38
od MotoMoto
Co vypinac na osvetleni?. Je ok??
Napsal: pon 04.11.2013 14:51
od Fatal Design
Koukni na kabel v ovládání světěl ... pin 1 šedo-černý kabel a když půjdeš po něm, tak dojdeš ke spojovači x196 tak ten taky okoukni (ikdyž za mě to bude nejspíše ve spínači světel ...
Napsal: úte 05.11.2013 10:44
od carda111
Dík za tipy, dnes to hodím do garáže a jdu na to

Napsal: úte 05.11.2013 10:50
od Fatal Design
Teď to po sobě čtu sakra ... ovládání světěl = spínač světel ať nedojde k omylu ...
Napsal: úte 05.11.2013 11:10
od carda111
Fatal Design píše:Teď to po sobě čtu sakra ... ovládání světěl = spínač světel ať nedojde k omylu ...
To mi došlo co tím myslíš

Napsal: úte 05.11.2013 14:23
od carda111
Takže vše jsem zkontroloval a nejde to. Zase jsem prošel pojistky. Navíc nesvítí pravé zadní světlo a osvětlení spz. žárovky jsou OK jen tam nejde proud. Takže to vidím tak že budu muset navést novou elektriku. Nemáte někdo schéma?

Napsal: čtv 07.11.2013 15:40
od carda111
Cus chlapi. Tak jsem zjistil že je to pijistka č.37 viz. odkaz
http://www.johnyfly.wz.cz/bmw/poistky/e36_320i_92.pdf Dál jsem tam jinou 15A chvíli to fungovalo a pak se pojistka spálila, takže mi došlo že to někde asi zkratuje nebo tak něco. Tak jsem tam ještě zkusil dát 30A nastartoval jsem, vše svítilo a najednou jsem citěl kouř a někde kolem pojistkové skříně šel bílý dým.. Tak jsem to vypl a běžel jsem se podívat co jsem posral. Pojistka to vydržela, ale neidentifikoval jsem odkud přesně se kouřilo. Ještě dodám že s tím osvětlením budíků a topení, tlačítek oken a hodin nesvítí i pravé zadní světlo, osvětlení spz a LED kroužky ve světlech. Asi budu potřebovat nějakého autoelektrkáře. Jelikož se mi samotnému do toho nechce a vím že bych to celé zpackal. už jse to tady jednou řešilo
http://www.bmwklub.cz/modules.php?name= ... c&t=122178 Prosím o nějakou radu na co první mrknout, nebo nějaký autoelektrikář v okolí Ostravy, Opavy by se našel? Díky za cenné informace.

Napsal: čtv 07.11.2013 15:51
od Fatal Design
No, tak to jsi udělal to nejlepší co se dalo

Napsal: čtv 07.11.2013 17:09
od MotoMoto
To, ze nesviti spz s pravym svetlem a palubkou je normalni. Je to tak zokruhovane. Problem bude evidentne nekde u pojistkovky.

Napsal: čtv 07.11.2013 17:12
od MotoMoto
Ppcitam, ze 320 to bude mit hodne podobne, ne-li stejne
Napsal: čtv 07.11.2013 23:13
od Foldas
nemusí to být v pojistkovce první na co bych se podival jsou kabely víka kufru znama bolest e36 odkuď jsi?
Napsal: čtv 07.11.2013 23:21
od carda111
Foldas píše:nemusí to být v pojistkovce první na co bych se podival jsou kabely víka kufru znama bolest e36 odkuď jsi?
Jo kabely od toho kufru to je slabá stránka e36 to jsem kontroloval jako první a není tam problém. U předchozí e36 jsem měl právě tam problém. Kyjovice, asi 15 km od Ostravy.
Napsal: pát 08.11.2013 11:51
od carda111
Dnesk jsem se šel na to znovu ještě mrknout. Takže když otočím klíčkem do polohy kde se rozsvítí všechyn kontrolky před startováním tak to někde v motoru začne bzučet. Jde to někde jak jsou svody na sání. Celé sání ma lehké minimální a intenzivní vibrace. a když jsem dal pojistku tak se to zase spálilo.

Jde to nastartovat, ale furt tam něco bzučí.
Napsal: pát 08.11.2013 12:21
od MotoMoto
To co bzuci bude volnobeznej ventil.
Napsal: pát 08.11.2013 13:35
od Mateo
Vzhledem k tomu ze se ti kourilo od pojistkove skrine kdyz si dal vetsi pojistku tak se mkrni na skrin jako takovou zda tam nekde neni zkrat.. Jinak osvetleni tlacitek okynek urcite nebude spolecne s podsvetlenim palubky a dalsich veci take tm tech problemu asi bude vic a ne jen jedna pojistka. Kabely co vedou do kufru je nejjednodusi propisknout jinak i kolikrat spatnej kabel nezjistis jenom po hmatu.
Napsal: pát 08.11.2013 13:51
od Fatal Design
Mateo píše:Jinak osvetleni tlacitek okynek urcite nebude spolecne s podsvetlenim palubky a dalsich veci take tm tech problemu asi bude vic a ne jen jedna pojistka.
Blá, blá, blá ... to víž, že to je společné, když se to reguluje jedním stmívačem kua ...
Bože, tak si to najděte v ETM ... STRANA 373 a dále ...
