Vítejte na novém fóru BMW Auto klubu České Republiky! Aktualizovali jsme a nyní jsme dostupní i z mobilu.
Poctivý servis na E39-Zlínský kraj
Dobrý večer pánové,jsem čerstvě majitelem E39 525 r.v.98.
Hledám nějaký slušný servis na mé auto-jde o prvotní kontrolu,plus další věci pokud se najdou.
Origo BMW bych se nedoplatil,jde mi spíš o nějakého fandu který autu rozumí a ví co a jak.
Nejde ani tak o peníze,jako o jistotu že se mnou nevykýve.
Mám se servisi celkem blbou zkušenost-bud závadu neodstraní,nebo naopak si nějakou vymyslí-HLAVNĚ PLATIT!!
Kdybyste o někom solidním věděli a měli zkušenost tak dejte vědět-klidně i do SZ.
Děkuju
Hledám nějaký slušný servis na mé auto-jde o prvotní kontrolu,plus další věci pokud se najdou.
Origo BMW bych se nedoplatil,jde mi spíš o nějakého fandu který autu rozumí a ví co a jak.
Nejde ani tak o peníze,jako o jistotu že se mnou nevykýve.
Mám se servisi celkem blbou zkušenost-bud závadu neodstraní,nebo naopak si nějakou vymyslí-HLAVNĚ PLATIT!!
Kdybyste o někom solidním věděli a měli zkušenost tak dejte vědět-klidně i do SZ.
Děkuju
V okoli Zlina doporucuju Karop v Lukove - maji diagnostiku a hlavne klucinu, ktery BMW obdivuje a rad se v tom hrabe. Jezdim tam uz druhym rokem s BMW (celkem uz 7 let), vzdy maximalni spokojenost, je to jeden z mala poctivych servisu kde opravuji popr. meni jen to co je opravdu treba.Davam vzdy origo nahradni dily, jen cena prace je oproti BMW servisu petinova... Jezdi tam jeste dalsi 2 kamaradi s BMW, oba spokojeni, doporucuju vyzkouset.
Nechci nikomu brát iluze o servisu, ale Karop je především karosárna a poctivá - no nevím. Sám jsem tam se svým BMW byl na doporučení pojišťovny. Neřeším jak to tam bylo dlouho, atd., ale především použité ND. Auto jsem si převzal a odvezl domů se svítící kontrolkou airbagu (prej si to mám vyřešit jinde-ale to není k tématu). Po prostudování vozu s kamarádem jsem přišel na to, že díly tam nejsou nové originální od BMW, tak jak bylo uvedeno na faktuře, ale repliky a starší díly z vrakoviště. Jelikož vůz byl zánovní, tak pro mne nebyla taková oprava přijatelná! Karop reklamaci odmítl a následně jsem si nechal vystavit posudek ze Synotu a vše jsem zaslal na pojišťovnu k řešení. Samozřejmě mi dala pojišťovna po prohlídce technikem za pravdu. A pak už to byl kolotoč událostí já-pojišťovna-karop. Nechci nikoho pomlouvat, ale po téhle velmi negativní zkušenosti už do Karopu nikdy nepojedu!
Asi jako vzdy se najde nekdo, kdo nebyl s necim spokojeny. Nevim, proc tomu v pripadu nade mnou bylo jinak, ja vzdy dopredu nahlasim, ze dily chci origo (v pripade spotrebaku ty doporucene OEM, popr. to co na aute bylo z linky) a u dilu, ktere mi byly meneny tomu tak vzdycky zatim bylo (osobni kontrola).
Nemam potrebu jim delat tady reklamu, jedna se o osobni zkusenost. O jejich kvalitach svedci rovnez to, ze maji neustale plno.
Nemam potrebu jim delat tady reklamu, jedna se o osobni zkusenost. O jejich kvalitach svedci rovnez to, ze maji neustale plno.
Chápu, já jsem ale žádný požadavek na levnější díly ani cenu nevznesl. Nejsem člověk co řeší cenu, ale důležitá je pro mne prioritně kvalita a osobní přístup. A u vozu těsně po záruce mi to přijde zcestné, řešit díly z vrakoviště. Jelikož ty díly se lišily od fakturovaných, tak spekulace byla jednoznačně na straně servisu, což potvrdila i pojišťovna. A za to jí moc děkuji, že se takto korektně zachovala! Celkově mi ten přístup přišel takový neprofesionální - tady máš auto a víc Tě neznáme (i s tím airbagem). Kamarád tam neměl problém s náhradními díly, ale s elektrikou, kdy po opravě přední části vozu bylo několik drátů pouze smotáno k sobě a přestávaly fungovat xenony. Že by se už konektory a letování nepoužívalo?
Když mají smlouvu z pojišťovnou, tak proč by tam neměla být práce? To je pochopitelné. Dej si na ně raději dobrý pozor. Za mne je to vše, víc to řešit a rozebírat nepotřebuji. Díky.
