Stránka 1 z 1
Napsal: stř 22.11.2006 19:08
od Strosek
Když mám přepínač vnitřního osvětlení - ten co je nad vnitřním zpětným zrcátkem v režimu, že se rozsvítěj světla vnitřního osvětlení, když zamknu tak můžu 3x vzít za kliku u dveří řidiče tak se vevnitř rozsvítí, po zavření dveří se světla pomalu zhasínají po určitým čase,... v poloze zapnuto, tak se mi při jízdě občas vnitřní osvětlení rozsvěcuje - což mě docela irituje. Nebo se stane, že ráno příjdu k autu a uvnitř se svítí.

Tak to samozřejmě bejt nemá. Slyším rele pod zadní sedačkou, který to spouští.
Nemáte s tím někdo zkušenost ? Může to být nějaká poškozená izolace nějakýho z cca milionu kabílků vedených stropem,.... ? Nebo je špatný to relé.
fuj, snad jsem to vysvětlil
Jo a už mi zas nefunguje origo infra dálka.

Ovladač (vysílač) v klíčku je OK - vysílá. Možná to nějak souvisí.
Díky předem za každou radu vedoucí k odhalení problému.
Napsal: čtv 23.11.2006 11:08
od Strosek
Nikdo opravdu nemá zkšenost, potuchy kde by mohl být zakopanej ratlik ?

Napsal: čtv 23.11.2006 13:56
od Toydolls
Tohle auto neznam a asi moc neporadim,ale obecne kdyz blbne "okruh" ve kterem je relatko, vetsinou to byva relatko,navic je pomerne jednoduche ho vymenit a nekdy ani moc nakladne
Zavada je to samo blba,muze to byt jen kontakt, divne je i to,ze to rele slysis cvaknout,protoze neco ho musi ovladat - cili na vine nemusi byt rele
Ciste teoreticky bych zkusil to rele,nebo pak nejrozumnejsi by byla diagnostika
Napsal: čtv 23.11.2006 18:38
od Strosek
Toydolls píše:Tohle auto neznam a asi moc neporadim,ale obecne kdyz blbne "okruh" ve kterem je relatko, vetsinou to byva relatko,navic je pomerne jednoduche ho vymenit a nekdy ani moc nakladne
Zavada je to samo blba,muze to byt jen kontakt, divne je i to,ze to rele slysis cvaknout,protoze neco ho musi ovladat - cili na vine nemusi byt rele
Ciste teoreticky bych zkusil to rele,nebo pak nejrozumnejsi by byla diagnostika
Díky. Asi to bude relé, problém je v tom, že to relé není samostatný, je na tištěným obvodu s ještě cca 10 dalšíma. Takže budu muset sehnat asi celej ten blok.

Páč mě to docela sejří. Teďka mám rozkopanej interier, a když mám světla uplně odpojený ze zásuveček a jedu, tak to relé cvaká skoro pořád. Když byly světla vypnutý vypínačem, tak necvakalo. Možná píšu blbost, ale s elektrikou nejdem vůbec kámoš.

Nemělo by si cvakat jak chce - o čem to svědčí, že se něco šlusuje - co mu dává impulz k sepnutí, rozepnutí, nebo, že se posralo relé ? Sorry za neslušný výrazovo, ale fakt mě to trošku sere - chci mít čecko v cajku. Kámoš mi radil, no tak to měj furt vypnutý, no.
Jo jináč je na něj krásně vidět - pružinka je v pořádku.
Napsal: pon 27.11.2006 17:39
od Strosek
Tak jsem na to možná přišel. Kéž by.
Kámoš mi sdělil, že s největší pravděpodobností odešlo relé. S tím jsem se nechtěl moc smířit. Protože to relé tam není samostatně, ale na tištěným spoji spolu s ještě cca 12 dalšíma. Takže by to znamenalo schánět ten "slot". A stejně by to byla jen sázka do loterie.
Zkoumal jsem dál. A jako poslední věc jsem rozebral ve sloupkách ty pantiky, kam se "zacvakávaj zámky dveří"

- nevim jak to nazvat.
No a jsou tam spínače - kontakty spínající obvod vnitřního osvětlení - když jsou dveře zavřený, spínač je zamáčknutej - obvod rozpojenej.
Byly tam zoxidovaný štekry. Tak jsem je očistil, prostříkal spešl vazelínou a snad to bude gutn.
A už nic technickýho popisovat nebudu, už takhle mám z vostudy kabát.
