Prosím o radu.Hledal jsem ve všech různých vláknech co a jak,ale mam problem trochu jinej Nefunguje mi klima,když sepnu hvězdu tak kompresor začne točit,ale nechladá to,a netočí se přední vrtule.začal jsem to řešit až ted,tak víc poznatků zatim nemám. Pordatde pls
sepnul by kompresor když by nebylo medium?díky
Edit:kolegovi na e38 jede klima i bez toho větráku.aspom za jízdy a co protáhne velká vrtule zkrz.je to na e39 taky tak?
nechladilo by to aspon za jízdy?když by se to chladila klima náporem?ale chápu že ta vrtule je tam kvůli klimě a když se netočí,není to správně,hned jak se uleju z práce tak zkusim ten filtr a o tý vrtuli sem to tady pročet,na to se budu muset jet převlíknout
Jasně za jízdy, zvláště teď (teploty kolem 20C), by to chladit mělo. Záleží jak je to celý propustný - chladiče, mezi nimi ap. Bývá tam dost bordelu - listí,hmyz aj. takže se vyplatí to čas od času rozebrat a vyčistit.
tak pylovej filtr nevim jestli sem vyzkoušel,protože nevim kde je,mam na motoru jen dvě sání do boxu s filtrama, na každý straně motoru jeden,tak nevim jestli jeden z nich to je ale vzduch dovnitř fičí sobře když dám foukání,a konektor sem zkoušel,piny byly zoxidovaný,ale ani když sem zkoušel metodu napřímo tak nejel:-/
tak pylovej filtr nevim jestli sem vyzkoušel,protože nevim kde je,mam na motoru jen dvě sání do boxu s filtrama, na každý straně motoru jeden,tak nevim jestli jeden z nich to je ale vzduch dovnitř fičí sobře když dám foukání,a konektor sem zkoušel,piny byly zoxidovaný,ale ani když sem zkoušel metodu napřímo tak nejel:-/
Ano pilové filtry jsou u E39 dva - ty boxy co jsi viděl. Vypadá to na ventilátor KO (pravděpodobně motor). I tak by to při jízdě mělo trochu chladit, na místě určitě né, bez toho přídavnýho ventilátoru.
Relátka a pojistky jsou popsaný v původních vláknech (někde). Tak pohledej. Rozjeď ten ventilátor a nech doplnit chladivo, nejlépe s tou červenou reflexní látkou (daj se lokalizovat následné úniky), tohle totiž vypadá na malý množství chladiva.
medium se zkoušelo dneska,je tam,větrák ještě jednouz taky a nefrčí,bude KO.existuje někdo ,komu ta klima jede i bez větráku ,a taky kde nechat vyčíst závady v Praze a nejlevněji?
Edit:kolegovi na e38 jede klima i bez toho větráku.aspon za jízdy a co protáhne velká vrtule zkrzMáte to na E39 taky tak?Začínám tušit ,že seženu draze větrák a chladit to stejnak nebude
Me se klima vrtule pousti dle potreby, nikoliv hned po zapnuti klimy. Jinak klima nepojde jestli je tam malo media nebo kdyz nefunguje cidlo venkovni teploty.
Když nefunguje čidlo venkovní teploty, tak se vrtule nespustí na 1 rychlost hned po aktivaci, ale až za chvíli a na 2 rychlost. Stejné je to když je venku pod asi 8°C (teď nevím přesně, nebo je to 11°C). Při vyšší teplotě se vrtule musí !!! roztočit hned po zapnutí, jinak je někde chyba.