Vítejte na novém fóru BMW Auto klubu České Republiky! Aktualizovali jsme a nyní jsme dostupní i z mobilu.

BMW - je to k k něčemu?

Vše o E12, E28, E34, E39, E60/E61, F07, F10/F11, G30/G31
Odpovědět
Zpráva
Autor
Chaotik
Registrovaný
Příspěvky: 1164
Registrován: ned 29.10.2006 00:00
Bydliště: Třebíč

#281 Příspěvek od Chaotik »

gyrous píše:Smarja ford Mondeo, to koroduje uz od vyrobni linky... :lol:


:mad: Si pleteš asi s focusem... Já mám ulítlej kousíček laku na dveřích už nějakou dobu a ani to nezačalo korodovat (žeby pozink:-)??)... a ani nikde jinde nekoroduje ani nehnije (150tis. nalítáno, výr. 5/2003).
gyrous
Registrovaný
Příspěvky: 787
Registrován: stř 23.08.2006 00:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

#282 Příspěvek od gyrous »

Atila píše:
Vlasta píše:Měl jsem funglovky Mondea MK I 1,8 4 roky a MK II V6 2,5 6 let a nebyly na nich sebemenší známky koroze.


Myslim, ze mel na mysli to ze nekterym Fordum obcas rezly spodky dveri. Delaly to zejmena Focusy, ale postihlo to i nektera Mondea aktualniho modelu. Neni to pro uzivatele az takovy problem, protoze narozdil od Skodovky, tyhle rezave dvere Ford servisy bez kecu vymenovaly.


Jo to je to spravný,ty dveře beru jako v úváhu na takové auto a trošku i k zasmání :lol:
To by mě zajímalo jak často se musí měnit vstřiky u forda, když tu připomínate dookola, že 530D nevydrží ani 250tkm. A navíc už jste slyšeli forda diesel nad 150tkm tiššího než 1,9TDi?
milonovo
Registrovaný
Příspěvky: 711
Registrován: sob 23.07.2005 00:00
Bydliště: Kolín

#283 Příspěvek od milonovo »

U Forda jsou ty vstřiky taky problémový,spousta TDCi jde jako řehtačka,ale není to takovej problém.(finanční)
Atila
Registrovaný
Příspěvky: 657
Registrován: úte 31.10.2006 01:00

#284 Příspěvek od Atila »

gyrous píše:To by mě zajímalo jak často se musí měnit vstřiky u forda, když tu připomínate dookola, že 530D nevydrží ani 250tkm. A navíc už jste slyšeli forda diesel nad 150tkm tiššího než 1,9TDi?


Bavime-li se o 2003+ modelu jiz bez problemu s cerpadlem a pouzivani pouze kvalitni nafty, tak ta vydrz je tak kolem tech 200.000km, takze asi tak stejne jako u toho BMW. Akorat u Fordu to vyjde na tretinu penez diky levnejsim vstrikum a nedostatecnemu mnozstvi valcu.
Vlasta Člen Klubu
Člen Klubu
Příspěvky: 7553
Registrován: sob 20.03.2004 01:00

#285 Příspěvek od Vlasta Člen Klubu »

U Ford TDCi byly problémy do roku 2003 s vysokotlakým čerpadlem, od r. 2003 jsou problémy se vstřikovačema. Vstřiky Delphi jsou ještě dražší, než Bosch do BMW, ale je jich tam o třetinu míň. Mě tak napadá, že bychom měli založit thread "Old timer", když tady všichni vzývají sice spolehlivý ale historický motory.
Sbohem, Enýsku! Díky, že jsi tu byla... +23.9.2014
Sbohem, Růženko! Díky, že jsi tu byla... +19.3.2024
BMW E60 535d Carbonschwarz metallic, CIC + Combox media + DVB-T2 (by Snejk)
BMW E46 M3 Phoenixgelb metallic
major
Registrovaný
Příspěvky: 1117
Registrován: stř 06.04.2005 00:00
Bydliště: UL

#286 Příspěvek od major »

Pánové, v minulosti jsem měl tři Sierry a dva Escorty jako služebáky a najel jsem na nich hodně stovek tis. km. A řeknu vám, Forda bych si domů prostě nekoupil. Žralo to jako svině na ten výkon, sralo se to v pravidelných intervalech( i když méně jak OPEL) a o problémech s tehdejšímy diesly ani nemluvím. A hlavně jsou to pro mne tuctová auta zcela bez charakteru, po kterých po deseti letech pes neštěkne. A ani teď mě nepřesvědčili o nějakém výrazném nárůstu kvality (alespoň tedy ne u dieslů). Kolega má C-Maxe TDci, vyšpulil za něj skoro 800tis. a za dva roky co to má, to bylo z důvodů závad elekroniky a vstřikování více v servisu než na silnici. A přístup prodejce, konkrétně Ford Homolka byl také vždy úžasný.
Dalším příkladem je kolega co si nedávno koupil S-Maxe v dieslu a nedávno mu to prostě přestalo jet, závada samozřejmě na vstřikovačích. V servisu si odebrali vzorek nafty a dali na rozbor. Rozbor zjistil mírně odlišnou teplotu vzplanutí než uvádí normy(což v ČR není žádný problém, bohužel) a servis prostě záruku neuznal a má smůlu. Bude se soudit.
A už se přestaňte divit, že se common raily všeobecně tak často serou. Pokud bude stále pokračovat honba za vyššímy a vyššímy tlaky, tak to prostě ani jinak dopadnout nemůže. Osobně bych si raději koupil něco od VW Group s motorem 1,9 Tdi (66 nebo 81kW) a občas měnil váhu vzduchu než cokoli s common railem (včetně BMW).
Odpovědět