Prozkoumejte výhody členství v klubu a rozšiřte naše řady 😉

E46 opakovaně ničí jednotku motoru

Vše o E21, E30, E36, E46, E90/E91/E92/E93, F30/F31/F32/F33/F34/F36
Odpovědět
Zpráva
Autor
LukeH
Registrovaný
Příspěvky: 31
Registrován: pon 17.10.2016 15:06
Klubové ID: 3828

E46 opakovaně ničí jednotku motoru

#1 Příspěvek od LukeH »

Zdravím, mám celkem velkej problém s řídící jednotkou motoru. Koupil jsem E46 s motorem N42B20A a během posledního roku mi už podruhé odešla jednotka motoru. Začne se to vždy projevovat tak že se rožne ELM, houpou otáčky, problikává kontrola trakce až se nakonec rožne a nejde zhasnout po mačkaní DSC a auto strašně zlenivý.
Když se to stalo poprvé tak bylo podezření na pedál a klapku ale po výměně se to chovalo pořád stejně. Nakonec sem musel vymněnit ŘJ motoru a EVS. Včera se mi začalo chovat auto uplně stejně. Nemáte někdo náhodou tip co by mohlo ŘJ motoru takto opakovaně ničit?
LukeH
Registrovaný
Příspěvky: 31
Registrován: pon 17.10.2016 15:06
Klubové ID: 3828

Re: E46 opakovaně ničí jednotku motoru

#2 Příspěvek od LukeH »

Po včerejším startu všechny kontrolky zhasly a nic neblikalo...takže zatím to tipuju na nějaký opálený relátko, který občas blbne a občas ne. Předpokládám že většina relátek je pod kastlíkem.
Teďka by mně dost zajímalo jakou používáte literaturu popřípadě dokumentaci při opravě auta. Nějak se mi tu nepodařilo nic moc najít. Na Fiata se mi kdysi dávno podařilo sehnat soft pro servisy kde byly postupy na všechno.
Odpovědět