Stránka 1 z 1

Nákup E90

Napsal: čtv 04.10.2018 13:05
od Touch
Zdravím,

mám možnost koupit E90 za slušné peníze. Je to 330i, automat, rok 2006, najeto 200 tisíc. Bude tam nějaká práce na autě, tak bych prosil o pár zrychlených rad pokud je to možné:

1. Jaký olej použít? Vím, že tam je 5W40. Našel jsem Mobil Super 3000 X1, normu BMW splňuje - je to dobrá volba nebo vzít mnohem dražší třeba Liqui Moly?

2. Budu měnit brzdy - našel jsem 2 druhy a rozměry. U větších je uvedeno "pro zvýšené užitné zatížení". Můžu je tam dát? Musím vyměnit i brzdové čelisti třeba nebo desky? ATE nebo Brembo?

3. Je tam sériový podvozek - můžu bez problémů vyměnit tlumiče s pružinami za M-Paketovou verzi? Nebo M podvozek má i jiné stabilizátory atd? Našel jsem SACHS, prý je dávají i jako prvovýrobu.

4. Olej v převodovce dávate jaký? Doživotní náplni nevěřím, tak chci dopřát nový olej i automatu.

5. Na co všechno se mám zaměřit při koupi, případně co mám vše vyměnit pro sichr?

Motor jede pěkně a převodovka řadí taky hladce po prvním svezení.

Předem moc díky za pomoc.

Re: Nákup E90

Napsal: čtv 04.10.2018 18:01
od hansm5
u tech brzd musis zjistit jaky mas prumer kotoucu-normal jsou myslim 330mm a pro zvýšené užitné zatížení" by mely byt 348mm a k tem by mely byt stejny brzdice jak u 335

Re: Nákup E90

Napsal: pát 05.10.2018 11:23
od Touch
hansm5 píše:u tech brzd musis zjistit jaky mas prumer kotoucu-normal jsou myslim 330mm a pro zvýšené užitné zatížení" by mely byt 348mm a k tem by mely byt stejny brzdice jak u 335

Jsou tam ty klasické 330 mm. Takže tam dám ty. Kdyby se nemusely měnit brzdiče atd. tak bych dal ty větší klidně. Díky.