Stránka 1 z 1

Bouchnutí při vymáčknutí spojky

Napsal: pát 03.08.2018 07:52
od dhosek
BMW 2004 325i E46, 138tkm. Ozývá se rána při vymáčknutí spojkového pedálu. Pochopitelně se to děje jen při zapnutém motoru, kdy je mechanika v pohybu. Rána se ozývá JEN TEHDY, pokud předtím provedu nějakou manipulaci s řadící pákou. Pokud žádnou manipulaci s řadící pákou neprovedu, resp. je stále zařazeno v neutrálu, mohu spojkový pedál mačkat do alelůja a žádna rána se neozve. Nejlépe situaci vystihuje toto video https://www.youtube.com/watch?v=6woVcKFxL0c Auto ma malý nájezd. Takže problém s dvouhmotou bych rád vyloučil. Děje se mi to už asi čtvrt roku a začíná to být nepříjemné. Celkově i změna rychlostních stupňu je hlučné a mlátivé.

Nemáte nějaké tipy?
Díky.

Re: Bouchnutí při vymáčknutí spojky

Napsal: pát 03.08.2018 08:41
od Adnej
Páka, která vypíná spojkové ložisko je na protilehlé straně od spojkovýho válce uložena na kulovém čepu. Ten je plastový a dle tohoto videa se může ulomit. Každopádně se opotřebovává.

https://www.youtube.com/watch?v=ZBU4azegCIw

Vyměnuje to tam za mosazný, viz i toto video.

https://www.youtube.com/watch?v=Pnt4yhc2nx4

Je tu možnost, že při vyšlápnutí spojky nedojde k úplnému vypnutí, spojka je trochu v záběru a udělá to ránu.

Re: Bouchnutí při vymáčknutí spojky

Napsal: pát 03.08.2018 08:49
od dhosek
Super! To zní jako ono.
Děkuji moc.

Re: Bouchnutí při vymáčknutí spojky

Napsal: pát 03.08.2018 08:54
od Adnej
A ještě bych odvzdušnil spojkový válec, ona bublina v okruhu by se chovala podobně.

Re: Bouchnutí při vymáčknutí spojky

Napsal: pát 03.08.2018 18:41
od dhosek
Co mi hrozí, když to zanedbán, pokud se jedná o závodu, kterou tvrdíš?
Mam před sebou 2000km cestu na dovolenou a nějak není čas, natož kapacita v servisu.

Re: Bouchnutí při vymáčknutí spojky

Napsal: pát 03.08.2018 21:02
od Adnej
To je hodně velký věštění z koule.

Když nad tím přemýšlím, tak spojka v trvalém, byť malém záběru by nebyla jen rána, ale i řazení přes zuby a auto by se chtělo rozjet se zařazenou jedničkou a nohou na spojce.

S tím by se nedalo jezdit čtvrt roku, to už by byla převodovka vysypaná.

Přehodnotil jsem to na dvouhmotu nebo synchrony, obojí by tu cestu mělo dát. Ale po reálných 138K by to muselo mít hrozný prase. Čistě teoreticky ještě silentblok převodovky utrženej, nebo uštíplej kus spojkový lamely.

Prostě, jestli s tim jezdíš 3 měsíce, nějak mega se to nehorší a je to pocitově snesitelná jízda, tak už se to asi neposere nějak hned.

To chce u toho bejt a zkusit si to.

Re: Bouchnutí při vymáčknutí spojky

Napsal: pát 03.08.2018 22:56
od dhosek
Díky. Jo to auto má opravdu tolik najeto. CZ původ, Cebia a samotné kožené sedačky a lak na autě je jak, kdyby ted vylezl z fabriky.
Proto se mi ta dvouhmota zdá absurdní, ale nevylučuju jí. Silentbloky trpí na staří - na to sazím spíše.

Re: Bouchnutí při vymáčknutí spojky

Napsal: pát 03.08.2018 23:37
od starML