Stránka 1 z 1

Napsal: úte 09.09.2014 22:04
od matess
Zdravím přátelé, mám 520i 110kw je to verze s těmi dvěma katy hned na svodech výfuk ua řve to jako presklý fývuk a jde to někde od svodů, tak počítám , že jak jsou plechové, tak jeou někde prasklé, tak si říkám ja kto vyřešit a jak ty svody dostat z auta ven?? :( už to někdo dělal?? díky za info

Napsal: stř 10.09.2014 06:08
od Perunwit
musíš podle mě rozestrkat celej vejfuck a normálně je vytáhnout důle... jinak doporučuju, když už to budeš dělat, koupit si i těsnění pod svody a dát tam nové. já měl loni svody taky prasklé, ale ono to spíš prdělo... a nechaly se zavařit. Zatím to drží.

Napsal: stř 10.09.2014 09:57
od _milan_
někdy umí prasknout i samotnej katalyzátor...

Napsal: stř 10.09.2014 10:17
od Perunwit
já to měl kombinovaný :-) utrhnul se svod v katu a volně se v něm protáčel. Takže se milimetrovym kotoučkem rozříznul kat po obvodu, proběhla kontrola jestli je v katu všechno ok a zavařilo se :twisted:

dneska už bych asi sehnal svody z E60/E61, kde to bylo u třílitra údajně stejný.

Napsal: ned 14.09.2014 10:32
od matess
tak přátelé bylo to přesně jak jste říkali, akorád že to byla výrobní vada... jak je kat svařenej ze dvou kusů, tak svár byl jakoby vedle a né vystředěnej a upadlo to těsně vedle sváru v prostřed katu... tak jsem to nechal svařit tigem a šlo to z5, musel dolu i držák motoru, práce nechutná a odporná.. nechápu proč to není jako u 528i... tam to dává větší smysl..