Stránka 1 z 1
Napsal: sob 18.03.2006 23:49
od eko
Prosim o radu. Musim menit rameno zaveseni kola, potazmo obe. Nevim, jestli je nejaky rozdil, krome ceny, mezi originalem (cca 4500 Kc) a druhovyrobou (Febi, Meyle cca 2300 Kc). Jsou dost kvalitni? Co tedy koupit? Dik.
Napsal: ned 19.03.2006 00:15
od petr269
Před cca půl rokem jsem byl na školení od Meyle a tam ukazovali silentblok na e46 a jejich.Originál má prý podle nich životnost cca 40tis. km,od cca dvojnásobek.
Podobnou zkušenost má i známý.Měl služebku Escorta od funglovky a tak se využíval značkový servis,no a po cca 45-50tis. km se měnily desky a kotouče.Ve 110tis. km se už dávali neorig. a když auto opouštěl ve 190tis. km pořád tam ty kotouče byli,jen desky měnili.
Takže,jak myslíš rozhodnutí je jen na tobě.Ale něco jako Febi,Meyle bych do toho šel,možná ještě Delphi(??)
Napsal: ned 19.03.2006 00:38
od Hanz
presne tak, vetsinou to stejne vyrabej tyhle firmy prave pro automobilky, jen s jejich logem... jestli resis predni ramena, staci vymenit jen cepy, ne cela ramena, jestli je teda nemas hnuty...
Napsal: ned 19.03.2006 13:58
od Rejchy
Nevíte někdo kolik stojí čepy a silentbloky do předních ramen?
Napsal: ned 19.03.2006 17:51
od Bobra2
Rejchy píše:Nevíte někdo kolik stojí čepy a silentbloky do předních ramen?
ahoj, silentbloky (zadní silentblok předního ramene) mám jedny navíc, je to kupováno na 328i coupe e-36, poslali mi dvoje, tak jestli chceš, můžu ti druhej pár poslat poštou za 500,- zjn. FEBI (vyrábí Bilstein - pokud vim správně)
jinak jsem je kupoval u MJAuto a cokoliv kupuju, tak tam, maj dobrý ceny, poměrně rychlý dodání a mám zatím nejlepší zkušenosti.
Napsal: pon 20.03.2006 11:39
od Speedy
Přední silentbloky a ramena do E36 dodává do originálu LMI a vydrží to 100kkm úplně v pohodě. A určitě bych se toho nebál.
Napsal: pon 20.03.2006 20:07
od eko
Diky za informace. To, ze musim vymenit kvuli tomu vnitrnimu cepu cely rameno mi rekli v BMW. Dnes jsem se na to ptal a pry neumi vymenit jen ten cep. Kdyz jsem rekl, ze se da koupit z druhovyroby jen cep, tak rekli, ze na to nemaji stahovak. Ze u nich jedine cely rameno. Takze hold to budu muset nechat udelat nekde jinde.
Napsal: úte 21.03.2006 15:50
od J_H_
Napiš kde a za kolik, taky se na to chystám....už pěkně dlouho...
Napsal: úte 21.03.2006 21:11
od Bobra2
eko píše:Diky za informace. To, ze musim vymenit kvuli tomu vnitrnimu cepu cely rameno mi rekli v BMW. Dnes jsem se na to ptal a pry neumi vymenit jen ten cep. Kdyz jsem rekl, ze se da koupit z druhovyroby jen cep, tak rekli, ze na to nemaji stahovak. Ze u nich jedine cely rameno. Takze hold to budu muset nechat udelat nekde jinde.
no chtěj prostě dotat víc peněz, řekl bych, tak se snažej říct, že to ho musíš vyměnit prostě víc, no....
Napsal: pát 24.03.2006 10:12
od mira2
Řeknu ti na rovinu,že jsem tento problém už řešil a dneska bych si koupil už asi komplet sadu od Febi.
Sundaval jsem oba dva čepy doma v dílně a docela jsem se u toho zapotil.
pokud nemáš stahovák nebo něco tomu podobné,tak je to na mašli.
Ty starý vytlučeš v pohodě,ale s tím nalisováním těch nových jsem měl docela problémy(pozor na poškození ramena,je to jen litina)
Srovnej si nejdříve cenu čtyř čepů a pak celého kompletu.
Kupoval jsem to přes ebay a tam se to fakt vyplatí,pokud na to nepospícháš.
Teď už neznám ten rozdíl,ale docela by mě zajímal.
Napsal: pát 24.03.2006 10:19
od mira2
Jo,a co se týče koupě u našich oficiálních prodejců v zastoupení BMW,tak bych tam ani nelezl,natož si tam něco koupit.
Ve vnitrozemí je to asi problém,ale doporučuji navštívit jakékoliv zastoupení za hranicema v Německu.
Ceny jsou většinou fakt rozdílný....,ale to je prostě ČR

Napsal: pát 24.03.2006 12:56
od Marek-is
Dej tam to febi,kvalita je srovnatelna s origosem

Napsal: sob 25.03.2006 13:20
od mira2
byl jsem včera kupovat filtr na výměnu oleje,tak jsem se rovnou ptal i na ty ramena.Samotné čepy vyjdou pár na 600 kč krátké a 700 kč dlouhé.Komplet s ramenem od Febi nebo Mayle 5800 kč.Ptal jsem se i v Německu a tam Tě celý komplet od Febi výjde na 76 Euro což je celkem fraška.Originál od BMW vyjde na 110 Euro
Nechápu ty ceny u nás

Napsal: sob 01.04.2006 10:11
od Smaart
Ceny jsou jednoduchý,jde to přez x dealerů a každej si něco přihodí.
Napsal: sob 01.04.2006 15:25
od yard
proč se nepodíváte na ceník auto kelly?????????? je normálně na netu a tam si můžete lehce spočítat kolik stojí celé rameno a nebo jen čepy a silentblok....jsou tam přehledné ceníky pro všechny modely a díly jsou tam i vyfocené...na bmw tam v "druhovýrobě" nabízejí hafo věcí, já tam teď nakupoval věci na přední i zadní nápravu a je to myslím za velice slušné peníze...hlavně nekupovat Starline to tam není označeno jako relevantní náhrada originálního dílu, je to prý hodně nekvalitní i když to na oko nevypadá...takže
http://www.autokelly.cz najít si rubriku s ceníky a směle do toho, já u nich objednávám po telefonu do druhého dne to tam zatím vždy bylo a dá se odebírat i se slevami pro firmy 10%.. na něco i víc
