Stránka 1 z 1

Napsal: stř 25.07.2012 12:45
od soukupadam
Zdravim, jednou za čas se stane že posilovač přestane posilovat a řízení je jak sáňky a jakoby se zasekává volant při zatáčení, když pak zastavim točí se uplně snadno. oleje je dostatek

díky moc za info stává se to zničeho nic a málem jsem to poslal do svodidel díky tomu

E39 525IA

Napsal: stř 25.07.2012 16:00
od Dettektorr
Čau mě se to stalo dvakrát. Snejk říkal, že jde o nějakej přepoštěcí ventil na servu. Mě se povedlo to vyřešit tak, že jsem nastartoval a popojel na zpátečku s rovným volantem cca 20m a pak už zase rok a půl nic, ale jestli je to obecný "řešení" nevim.

Napsal: pát 17.08.2012 12:03
od soukupadam
FUNGUJE.UVIDIME NA JAK DLOUHO.DIKY

Napsal: úte 21.08.2012 16:07
od soukupadam
takže top vydrží tak 100 kilometrů pak zase na hovno, nevíš víc inforamcí o tom ventilu? co a kde to je ? díky

Napsal: pát 31.08.2012 17:19
od soukupadam
nikdo neví?

Napsal: pát 31.08.2012 17:31
od xor
Pouzij hledani: servotronic

Napsal: pát 31.08.2012 18:33
od soukupadam
to jsem samozřejmě zkoušel

Napsal: pát 02.11.2012 14:34
od 3KILL
Tak já se přidám. Mám podobný problém, jak začlo mrznout,tak než vyjedu z parkoviště, tak jakokdyby bez serva- prostě musím točit volantem silou, pak už ok, za jízdy to nedělá. Se zahřátým autem taky ne. Když je tepleji, něco nad nulou, tak to nedělá.

Kapaliny tam mám dost, přesně uprostřed té rysky.

Zkoušel sem odvzdušnit, při otevření nádobky, žádný vzduch/přetlak nevyfoukne-tak jak sem čekla. Točil sem volantem doleva, doprava plný rejd (ale se zavřenou nádobkou-zkusím s otevřenou), ujel sem 50m na zpátečku-což tu někdo radil- ale akorát sem si připadal jak vůl :?

Ptal jsem se jen tak mimochodem v servise, když mi vyvažovali zimní kola a říkali, že to bude určitě čerpadlo. Tomu však nevěřím, mám r.v.1996, jsem druhý majitel a prvního majitele znám, auto měl na víkendy, v zimě nikdy nejezdilo, nonstop garážované, všechny servisky v CarTecu v Ostravě a skoro vše je tam tiptop nebo měněné.

Kámoš- mechanik v Jaguaru- mi říká, že to bude určitě starou kapalinou, koukal jsem, kdy byla naposledy měněná- v roce 2003. A tím, že to dělá jen když mrzne-by to tedy i dávalo logiku. Dotaz tedy zní, jak kapalinu vyměnit, jestli jde vypustit zespodu, nebo musím odsát? Mám tam červenou- to je dexII nebo dexIII? Připadně rady, jak zkontrolovat čim jiným by to mohlo být,ať neměním zbytečně. S diagnostikou nikoho v okolí bohužel neznám. Někde sem tu četl, že zespodu u hadičky je nějaká klapka-která by mohla být vyskočená, nebo tak něco.

Prosím tedy o rady,díky:)

Napsal: pát 02.11.2012 20:45
od cmelak
Asi ti nepomůžu ale mám servotronic a teď občas když nastartuju jde řízení ztuha, když ale vypnu motor a hned nastartuju znova už vše funguje jak má. Nikdy se mi to nestalo za jízdy ale jen když jsem nastartoval tak někdy. Taky nevím proč.