Stránka 1 z 1

Napsal: stř 28.11.2007 21:53
od Kail
A mám tu další problém :( ,venku už docela přituhuje a mně skoro netopí auto...Když pustím větrák naplno a zapnu jen ofuky na palubce tak se z nich teplo jen tak tak plouží,k ofukům co jsou ve dveřích se to skoro ani nedostane.Stejně tak ofuky na okno a na nohy...Čím by to mohlo být?Co třeba jen zadělanej pilovej filtr?Kde ho vůbec najdu?Nebo je to nějakej větší problém?Prosím poraďte :( :(

Napsal: stř 28.11.2007 22:13
od svejda_BMW
to je mozny s tim filtrem.. mel sem na e34 podobnej problem a mel sem ho uplne zadelanej... filtr najdes u spolujezdce, kdyz odsroubujes kastlik a trouhelnik koberce na tunelu.. tak pod nim.. ja musel jeste sundat potrubí z topení -> vetrání na nohy (aby mi sel lip vyndat filtr), je tam dekl prisroubovanej jednim sroubem.. je to hur pristupny.. tak hodne stesti.. :wink:

Napsal: stř 28.11.2007 22:23
od Kail
Ok,tak to zítra zkouknu.Dík! :wink:

Napsal: stř 28.11.2007 23:51
od Clairvoyant
měl jsem úplně ten samý problém... byl zasr.ný filter - po výměně nádhera...

Napsal: čtv 29.11.2007 08:05
od shadou
další možnost pokud máš starší topení bez filtru .Nečistoty na snímači teploty u radiátoru (levá strana )snímače tepla jsou uložené na deklach nad nohama(obě strany), další senzor ja přímo v ovladači(pokud máš novější agregát nabo z klimou) za malou mřížkou mezi kolečky ventilátoru a druhou zonou. Doporučuju podívej se na tento odkaz,zvol konkrétní model a podle katalogu zjisti co kde je. dostaneš aspoň představu .
http://bmwfans.info/original/

Napsal: čtv 29.11.2007 22:21
od khonza318
už to řeším taky dnes jsem si byl v elitu pro něco a měli filtr na E34 skladem za 500,-
takže v sobotu měním.

to svejda_BMW: přesně jak to popisuješ je to na origo návodu přibaleným k filtru.pro negramotný obrázkově :lol:

Napsal: pát 30.11.2007 00:19
od Kail
Tak jsem to dnes nějak nestihl,ráno jsem nenastartoval tak jsem měl hoňky okolo baterky :? ...Zkouknu nejdřív ty čidla,to se zdá jednodušší :wink: ,zítra na to skočím...
Jinak všem dík za rady...

Napsal: pát 30.11.2007 01:26
od Martinéz
filtr je klasika.. je treba ho menit jednou za rok, mozna casteji..

Napsal: pát 30.11.2007 07:41
od svejda_BMW
jo ještě jedna vec.. kdyz uz se do toho pustis tak na ridicove strane sou odpory pro ovladani ventilatoru... -> ve stejny urovni s filtrem (ja je mel pred filtrem) a byly uplně zadelany malym listim a bordelem vubec... ty odporovy dratky se zahrivaji a malem mi chytlo kvuli tomu auto.. začalo se to tam palit.. a když nejsou pruchozí tak špatně funguje vetrak... :idea: :wink:

Napsal: ned 02.12.2007 11:56
od Kail
Tak to byl filtr,měl jsem chvilku děravej vejfuk a kouřilo to pod kapotu - topení nasávalo saze a filtr byl totálně zadělanej :) ...Na ty odpory radši taky mrknu,nerad bych aby to blaflo...

Napsal: sob 12.01.2008 17:31
od Viky
svejda_BMW píše:to je mozny s tim filtrem.. mel sem na e34 podobnej problem a mel sem ho uplne zadelanej... filtr najdes u spolujezdce, kdyz odsroubujes kastlik a trouhelnik koberce na tunelu.. tak pod nim.. ja musel jeste sundat potrubí z topení -> vetrání na nohy (aby mi sel lip vyndat filtr), je tam dekl prisroubovanej jednim sroubem.. je to hur pristupny.. tak hodne stesti.. :wink:


Doprdele já jsem asi uplně blbej .... mám podobnej problém. Odkrytoval jsem ten pravej bok a jedinej dekl kterej jsem voddělal mi zpřístupnil pravou stranu topného tělesa... Tak kde ten blbej filtr teda je ? Už mám celkem nervy v háji .... Diky

Napsal: sob 12.01.2008 19:11
od svejda_BMW
jak sem psal u e34ky sem to mel na pravy strane u spolujezdce... pokud vidis na vyparnik klimosky bo radiator topení a nic jinyho tam neni tak ho tam vubec nemas bo ho spis nekdo pred tebou vyndal... je to trosku dyl co sem to menil ale s nevetsi pravdepodobnosti je to zakrouzkovany dekl na obrazku... :idea:

Napsal: sob 12.01.2008 20:32
od T613
starsi rocniky e34 zadny pilovy filtr nemaji

Napsal: ned 13.01.2008 03:36
od Viky
T613 píše:starsi rocniky e34 zadny pilovy filtr nemaji


Aha :-) je to r.v. 92... Tak proc se mi zdá že to nějak málo topí oproti předchozí e30 320i ??? má to dvouzónovou klimu ale nastavovanou otočnýma ovladačema a pak klasický tři táhla: nohy/xicht/vokna ... Hm ?

Napsal: úte 15.01.2008 00:16
od pittbul
Viky píše:
T613 píše:starsi rocniky e34 zadny pilovy filtr nemaji


Aha :-) je to r.v. 92... Tak proc se mi zdá že to nějak málo topí oproti předchozí e30 320i ??? má to dvouzónovou klimu ale nastavovanou otočnýma ovladačema a pak klasický tři táhla: nohy/xicht/vokna ... Hm ?
v 92 by mal byt a dobre si sa pozrel jebo je to za tym kritom telesa blizsie k stene medzi motorom a interierom je taky podlhovasty a je na dva torxi a umelu velku maticu

Napsal: úte 15.01.2008 01:46
od zeryk
...zkus vodu, milý Lojzo, zkus vodu milý Lojzo, zkus vodů....
tedy doplň si v chladiči směs chladící kapaliny a odvzdušni chladič a budeš topit jak v Africe, čau!!

Napsal: úte 15.01.2008 18:31
od Viky
pittbul píše:
Viky píše:
T613 píše:starsi rocniky e34 zadny pilovy filtr nemaji


Aha :-) je to r.v. 92... Tak proc se mi zdá že to nějak málo topí oproti předchozí e30 320i ??? má to dvouzónovou klimu ale nastavovanou otočnýma ovladačema a pak klasický tři táhla: nohy/xicht/vokna ... Hm ?
v 92 by mal byt a dobre si sa pozrel jebo je to za tym kritom telesa blizsie k stene medzi motorom a interierom je taky podlhovasty a je na dva torxi a umelu velku maticu


Velkou plastovou matici ?

Napsal: čtv 17.01.2008 10:16
od pittbul
ano je to vlastne ako poistka staci ju pootocit a vysrobovat tie dva torxi a mozes to otvorit , ten filter je tam zastrceni preto ho je trosku zle vidiet

Napsal: ned 20.01.2008 22:55
od komaar
mě topila jenom pravá půlka auta -- původně sem myslel že je to jasnej elektroventyl na otvírání teplý vody (sou dva na každou stranu) tak sem ho vyměnil a furt stejný -- zkoušel sem ho i vodpojit a taky stejný
-- tak sem zkusil eště vyměnit tu konzoli s kolečkama na větrák a teplotu -- a taky nic -- tak sem to pak rozdělal dole vod spolujezdce, jak je tam pylovej filtr -- po ohmatání topnýho tělesa sem zjistil že topí jen spolujezdcova strana ( je rozdělený na 2 )
z toho vyplývá že to topný těleso zarostlo nebo nějak zkorodovalo nebo se ucpalo, zkrátka tim špatně protejká voda a tudíž to netopí
a jelikož sem byl línej to celý rozebírat a měnit tak sem koupil sračku na vyčištění vodního systému (stálo to asi kilo v autopotřebách) -- přiškrtil sem hadici vod spolujezdce aby na mojí stranu byl větší tlak a proud a začal to aplikovat --- celkem sem to dělal asi na 5x ale už to topí vpohodě :idea: