Stránka 1 z 1

Napsal: pát 01.12.2006 14:32
od unregistered
Zdravím Vás, mám opět problém s autem... :cry: Asi před měsícem jsem dal auto do servisu kde mi vyměnili komplet spojkovou sadu, brzdové desky, ložisko setrvačníku, hardyspojka, ložisko na kardanu, olej (motor i převodovka) atd. Prostě příprava na zimu. No a nyní problém. Cca od návratu ze servisu se mi ráno stává že při cestě do práce se po vyjetí ozývá odněkud zpod auta takové zvláštní "kvílení", jehož tón se mění s rychlostí vozidla a po chvilce (asi zahřátí, pár minut) ustane, intenzita zvuku je závislá na teplotě venku, když je tepleji, není skoro slyšet, pokud je venkovní teplota okolo nuly, kvičí to dost hlasitě. Můj tip je nějaké ložisko (kardan, diferenciál, poloosy, fakt nevím, nedá se přesně zjistit odkud to jde) nebo něco u převodovky, fakt netuším. S tím možná souvisí i druhý problém, pokud jedu s autem konstantní rychlostí se zařazeným rychlostním stupněm, je vše OK, ale pokud přidám plyn tak se řadící páka posune dopředu o cca centimetr, pokud začnu brzdit motorem, posune se o centimetr dozadu... Pokud při rozjezdu pustím rychleji spojku, auto sebou mírně škubne a jakoby od diferenciálu se ozve takové "ducnutí"... :cry: Tady tipuju nějaký natržený silentblok na diferáku, ale... Nerozumím tomu moc a nechce se mi pořád jezdit do servisu, aby mě neměli za vola... Moc prosím o radu, pokud se někdo s něčím podobným setkal a ví co by mohlo bý za problém a poradí, budu moc vděčný. Díky moc, unregistered.

Napsal: pát 01.12.2006 16:46
od kosa
pokud ti cestuje řazení tak musíš skontrolovat všchny silenbloky tj 2 na motoru 2 na skříni a to je ze spodu auta, pokud je při výměně spojky neservali- tím pádem jak zabere motor a nedrží tak jak má slyšíš bouchnutí a aby přítáhli vše co měli!! určitě řezení cestovat nemá,tady bych začal

Napsal: pát 01.12.2006 17:45
od Pavel H
Tohle vypada, ze pri vymene spojky provesili moc motor a poskodili sb na motoru. Takze kontrola.

Napsal: pon 04.12.2006 10:17
od unregistered
Díky moc, zkusím se podívat na silentbloky... Myslíte že můžu po servisu požadovat aby to opravili?? Když vím na 100% že předtím to nědělalo?? Asi se to bude pěkně blbě dokazovat, co?? :(

Napsal: pon 04.12.2006 17:20
od Pavel H
unregistered píše:Díky moc, zkusím se podívat na silentbloky... Myslíte že můžu po servisu požadovat aby to opravili?? Když vím na 100% že předtím to nědělalo?? Asi se to bude pěkně blbě dokazovat, co?? :(


Tak to hlavně záleží na servisu, ale pokud jsou to takový lemplové, že nechaj spadnout motor, tak se obávám, že se budou cukat.

Napsal: pon 04.12.2006 17:51
od AdaM5
unregistered píše:Zdravím Vás, mám opět problém s autem... :cry: Asi před měsícem jsem dal auto do servisu kde mi vyměnili komplet spojkovou sadu, brzdové desky, ložisko setrvačníku, hardyspojka, ložisko na kardanu, olej (motor i převodovka) atd. Prostě příprava na zimu. .


Muzu se zeptat kolik te to stalo?


unregistered píše:Nerozumím tomu moc a nechce se mi pořád jezdit do servisu, aby mě neměli za vola... .



Jejej ja tam jezdim se vsim tak to uz me maji za tuplovanyho vola :cry:

Napsal: čtv 14.12.2006 14:28
od unregistered
Mno tak ty úkony co jsem tu popisoval mě vyšly cca na 15000 komplet (díly + práce)...

Napsal: čtv 14.12.2006 14:30
od AdaM5
unregistered píše:Mno tak ty úkony co jsem tu popisoval mě vyšly cca na 15000 komplet (díly + práce)...


To je docela good cena.Dik