Napsal: pon 18.04.2011 16:31
Kontrolujete to někdo i mimo předepsanej servisní interval?
Veřejné diskusní fórum pod záštitou BMW Auto Klubu Česká Republika
https://www.bmwklub.cz/
kazdych 20tis. to by mal byt bezny interval, tak isto aj kontorla vanosu (skrutiek).Vlasta píše:Kontrolujete to někdo i mimo předepsanej servisní interval?
U koho jsi to dělal ?kosh píše:Ja to dělal taky jen v předepsaných intervalech, ale je pravda, že se ventily někdy ozývaly. Při seřízování byl vždy rozjetý pouze jeden válec. Ostatní byly OK
stejně pokud chceš penízek mezi ventilem a vackou vyměnit , musi vacka ven , tzn. že seřízení vanosů je nutnost stejněsic píše:kazdych 20tis. to by mal byt bezny interval, tak isto aj kontorla vanosu (skrutiek).Vlasta píše:Kontrolujete to někdo i mimo předepsanej servisní interval?
no, to neni uplne pravda, protoze si ventilovy vule na M3 E46 delam sam a rozhodne vacky ven nejdou. staci vytahnout sponu, co zajistuje konika, aby nesjel z ventilu, konika stahnu do strany a plochym magnetem podlozku vytahnu. btw - je to postup primo od BMW, staci se podivat do TISu.MattyX píše:stejně pokud chceš penízek mezi ventilem a vackou vyměnit , musi vacka ven , tzn. že seřízení vanosů je nutnost stejněsic píše:kazdych 20tis. to by mal byt bezny interval, tak isto aj kontorla vanosu (skrutiek).Vlasta píše:Kontrolujete to někdo i mimo předepsanej servisní interval?
seřizovací podložky se dají koupit i u motorářů v druhovýrobě podle požadované tloušťky
Přesně jak píše "Daverave", neni třeba nic vyndávat. Vše je krásně vidět na DIY videu 1 a 2 viz. zde:daverave píše:no, to neni uplne pravda, protoze si ventilovy vule na M3 E46 delam sam a rozhodne vacky ven nejdou. staci vytahnout sponu, co zajistuje konika, aby nesjel z ventilu, konika stahnu do strany a plochym magnetem podlozku vytahnu. btw - je to postup primo od BMW, staci se podivat do TISu.MattyX píše:stejně pokud chceš penízek mezi ventilem a vackou vyměnit , musi vacka ven , tzn. že seřízení vanosů je nutnost stejněsic píše: kazdych 20tis. to by mal byt bezny interval, tak isto aj kontorla vanosu (skrutiek).
seřizovací podložky se dají koupit i u motorářů v druhovýrobě podle požadované tloušťky
no a jinak BMW prodava primo celej set tehle podlozek - sice stoji cca 6k, ale zato tam jsou vsechny rozmery podlozek, tusim ze asi po 6ks od kazdeho rozmeru. koupil jsem si to a muzu jenom doporucit. aspon nemusim nekde pokoutne shanet nejake podlozky z druhovyroby, radsi OEM
no po shlídnutí toho videa je fakt že tady to potřeba není , žil jsem v domění že je sto stejný jako u 3.0/3.2 e36 , kde je lepsi vacku povolit (jen krajní uložení nechat dotaženy) aby bylo víc místa a pak se podarilo ten penizek vyloupnout ven,kterej jde kurevsky z tuha tam magnetek moc nepomůžedaverave píše:...
saci : 0,18 - 0,23 mmSamo píše:Nejdem zakladat novu temu,takze neviete nahodou ake maju bit vole na S50B32?A ci sa to da spravit podobne ako na 46-ke.Dakujem.