Stránka 1 z 1
Help: E92 MOST kabely nesvítí
Napsal: pát 01.05.2020 11:36
od Stickler
Prosím o radu. Po všech problémech s elektronikou jsem zjistil, že ani po výměně zdířky AUX v loketce nefunguje AUX, ani BT HF.
Na zahraničních fórech jsem zjistil, že může být problém s optickým kabelem MOST. Zkontroloval jsem ho a zjistil jsem, že NESVÍTÍ ani za rádiem, ani pod volantem, ani u BT jednotky v kufru. Přitom by ale v případě problému určité sekce svítit měly, no nesvítí nic..
Zkontroloval jsem celou pojistkovou skříň a vše je OK..
Nějaké nápady co hledat / dělat..?
Díky.
Re: Help: E92 MOST kabely nesvítí
Napsal: pát 01.05.2020 12:38
od starML
Re: Help: E92 MOST kabely nesvítí
Napsal: pát 01.05.2020 16:53
od Stickler
Děkuji za reakci
Nakonec jsem asi pravděpodobnou příčinu (čti "doufám že je to jen tím") našel: zalomený kabel za jednotkou navigace. Pohledově OK, no když jsem s ním hýbal, střídavě poblikávala světýlka optiky pod palubní deskou.
Tedy musím sehnat nový a pokusit se přijít na to kam vede, protože momentálně nemám zdání..
Re: Help: E92 MOST kabely nesvítí
Napsal: pát 01.05.2020 21:12
od Stickler
Abych věděl co koupit, dokázal by mi někdo popsat odkud ta optika zpoza rádia jde? Předpokládám že to nebude direct pod volant, ale bude tam nějaká spojka, či jednotka.
Nevím teď co kupovat, leda to celé vytahat..

Re: Help: E92 MOST kabely nesvítí
Napsal: sob 02.05.2020 06:14
od Vlasta
Jak poblikávala světýlka optiky? Aby byla optika funkční, musí být uzavřen okruh. Takže pokud tam chybí jednotka, která na ni byla napojena, musí tam být optická propojka
Re: Help: E92 MOST kabely nesvítí
Napsal: sob 02.05.2020 07:58
od Stickler
No to je mi jasné. Jenže kdykoli předtím jsem vypojil optiku zpoza rádia, svítila. Totéž když jsem jí vycvakl z té koncové záslepky pod volantem.
Tentokrát byly obě zhasnuté, no když jsem začal ohýbat kabel za rádiem, podle pohybu optika pod volantem poblikla, nebo svítila.
Takže kde je chyba je zřejmé, no stejně tak je jasné, že je tam nějaká jednotka, nebo spojka, protože být to jen jeden kabel, okruh by nebyl uzavřený a nemělo by co svítit.. Proto potřebuji vědět, co od rádia -> někam (?) koupit, jinak budu muset tu optiku v autě trasovat, abych to zjistil.
Re: Help: E92 MOST kabely nesvítí
Napsal: sob 04.07.2020 08:37
od Stickler
Pro lidi, kteří případně řeší stejný problém, uvádím jako vždy řešení.
Díky pomoci jednoho z vás přes SZ jsem pochopil princip a ten jsem si pak dále potvrdil v praxi rozebráním půlky auta. Objednal jsem nové optické kabely (originál netřeba, je to totéž) a vše natrasoval po autě znovu.
Problém vyřešen, nefunkční BT a AUX opravdu způsoboval špatný MOST kabel.