BMWKLUB Česká Republika, o.s. Logo
Header
Banner Autorozvody.cz

BMW Auto klub ČR

Veřejné diskusní fórum pod záštitou BMW Auto Klubu Česká Republika
Právě je ned 20.10.2019 11:37

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 253 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 26  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 19.11.2018 21:04 
Člen Klubu
Člen Klubu

Můj dobrý kamarád si koupil v roce 2013 3 letého Forda Focuse 1,6 nafta s najetýma 62.000km. Auto bylo celé po kroupách...důlek vedle důlku...za 150.000,-kč.

Teď po 5ti letech má auto najeto dalších 120.000km - dohromady teda 180.000km a dělal na tom toto:
- 1x ložisko kola
- 1x destičky
Jinak měnil olej a filtry a kupoval jednu sadu zimních a jednu letních pneu.
Toť vše...ani kotouče za celou dobu neměnil...

Jinak na autě vše funguje a jezdí za 4litry....a důlky neopravoval...parkoval na sídlišti, tak si je nechal jako dodatečný prvek proti odcizení / vandalismu :-)

Já bych teda nic jiného než BMW nechtěl...a naftový Focus je auto o ničem...ale takovouto servisní historii mu můžeme všichni akorád tiše závidět ... :-)

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pon 19.11.2018 21:21 
najel 120tkm, já se stejným najezdem ale s autem co umí mraky víc věcí ze závad řešil jen motorek ostřikovačů, nepočítám altík kterej jsem si zničil sám a ramena která jsem měnil preventivně.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pon 19.11.2018 21:31 
Člen Klubu
Člen Klubu

Tak to je pozitivní...jen je škoda, že novější BMW tohle už nedokážou...tam počítám, že nájezd 120 000km u BMW z roku 2011 a výš bude stát na servise kolik...? 100.000,- asi stačit nebude...že?

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pon 19.11.2018 22:09 
Totic píše:
To korodovaly předchozí 6ky, tahle generace je OK. Jsou to pěkný elegantní, ale zároveň trochu papíroví auta - Asie no. Otázka ještě jak jsou na tom doopravdy dobře ty SkyActive atmosféry s přímovstřikem. Pro mě oblíbenci, ale přesto obrovská nezajímavá skupina předokolek.

Co nový Gulie, už to taliáni smontovali aspoň trochu xvětu? Jsou to zadokolky. Pak leda Merglíky.

A co teda nový 3er F30 a spol. všechny motorizace šunty? :roll:

No jestli to chápu dobře tak se tady bavíme o autech ve stáří +-8 a více let stáří. A jak sám říkáš o těch " zázračných motorech " co téměr benzín vyrábí, zatím nic moc nevíme. Soused ju nafasoval před pár měsíci, takže pozdějc se ho můžu zeptat.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pon 19.11.2018 23:05 
Řekl bych spíš tak max 8let stáří. Jsou tady i majitelé, lízingáři, obchoďáci nových/zánovních BMW. Název pokecu "Je možné aby úplně nový Báwo bylo až takový šmejd ?" by mělo klubáka navést co ještě ze současné produkce na horší časy pořídit a čemu se radši obloukem vyhnout, proto se ptám. :)

Naposledy upravil Totic dne pon 19.11.2018 23:07, celkově upraveno 1

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pon 19.11.2018 23:06 

Tak největší držák je dle mého co slyším kolem sebe stará vrána oktávka 1 ... 1,9tdi ...

Kamarád měnil jen spotřebák oleje filtry a sem tam něco měl stím 680tis km než jej rozstřelil polák...pak to šlo do šrotu. Ted má další 2roky oktávku 1 1.9tdi a říká že tam nic nemění ...filtry olej a když už tak brzdy.... taková lepší fabie :lol:

Jen to auto je prostě ...jak to říci ... nijaké ...nudné... je to sociální kombík kterých je kolem snad milion zato se člověk nemusí bát že vykrvácí na servise. Vymění nejnutnější a kdejakej škrábanec řešit nebude...jen jak jich je spousty je to strašně nudné auto nijaké ....zato levné na provoz.

Ten ford s-max se mi líbí jen z duvodů toho že odveze rodinu a všechny krámy co je třeba ...takovej rodinej pracant. Mít to tak kolem 100-150k nájezd snad by to chvilku fungovalo.

Jako řešit nové auto když na to znás tady má pár lidí ... nemá smysl ...nové auto má záruku a servis .... a stejně na to nadávají když jim to stojí x krát během těch pár let.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pon 19.11.2018 23:35 
Totic píše:
Řekl bych spíš tak max 8let stáří. Jsou tady i majitelé, lízingáři, obchoďáci nových/zánovních BMW. Název pokecu "Je možné aby úplně nový Báwo bylo až takový šmejd ?" by mělo klubáka navést co ještě ze současné produkce na horší časy pořídit a čemu se radši obloukem vyhnout, proto se ptám. :)

Jo to máš pravdu, ale z diskuze vyplynulo že koupit sedmu mladší 10 let, není zrovna to " pravé ořechové " :-) . Lízingáři obchoďáci jsou si myslím v poho. Těm provoz/neprovoz platí záruční servis. Peklo nastává až to po nich koupí někdo jako já :-) to bych se moh " jít voběsit " tohle samozřejmě myslím nadneseně.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úte 20.11.2018 00:34 
Člen Klubu
Člen Klubu

Jestli se chces vobesit tak si kup toto- https://www.sauto.cz/osobni/detail/bmw/ ... oFrom=list

Takhle vybavenou jsem ji snad jeste nevidel (pravda, moc na ne nekoukam) a jenom za 300k! :lol:

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úte 20.11.2018 08:09 
Člen Klubu
Člen Klubu

Jo jedna z nejlepších reakcí po inzerátem je, kolik na to stojí gumy :lol: ?? No takový lidi by si neměli kupovat ani tu koktu 1, protože to je důvod, proč tady jezdí vrakoviště, rozuměj auta co maj stavem blíž smeťáku než silnici.

Apropo jaký starý spolehlivý auta existujou nikoho nezajímá, protože jsou. Je spousta starejch focusů a jemu podobnejch co jezděj a nich nechtěj. Ale ty nový :D U nich to samo zatím nikdo nepozná, ale je škoda, že prostě na trhu není auto, u kterýho by člověk řekl Vaaau, to je prostě kvalitně udělaný auto. Stále se tedy ale bavíme o "linkové" produkci, ne specialitách typu Rolls apod. Mně se tedy fakt líbí Stelvio Quadrifoglio, ale stejně jako u Giulie Guadrifoglio za kterou chtějí víc jak za M3 a podobně jak za C63, tak za Stelvio QV asi jako za Porsche Macan. Já si prostě pořád říkám proč. Prostě proto, že to lidi kupujou no, ona totiž není jiná možnost :D

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úte 20.11.2018 10:33 

Corleon píše:
Jestli se chces vobesit tak si kup toto- https://www.sauto.cz/osobni/detail/bmw/ ... oFrom=list

Takhle vybavenou jsem ji snad jeste nevidel (pravda, moc na ne nekoukam) a jenom za 300k! :lol:

Zase pokud by to stálo v garáži a jelo se jen do kauflandu na nákup a zpátky třeba by to pár let jezdilo ...samozřejmě nejkvalitnější palivo a nohu na 10procent plynu ...aby se náhodou neurval řetěz nebo něco jiného když je to tak ošizený...

Takže pokud by jezdil děda klobouk pár km týdně tak to vydrží nebo dálniční klidné jízdy ... ale to je to co je nereálné takto využívat 7er ... :lol:

Jedině mít dvě auta tuto luxusní káru co se sype jen se na ní podíváš mít na klidné dálniční jízdy o víkendu ...a stejně se vždy upřímně pomodlíš před cestou ...a pokud dojedeš zase zpátky domů poděkuješ bohu že se auto nevysypalo :lol:
A tak si dáš vždy každý víkend adrenalinový výjezd ... mezi tím v garáži to budeš mít místo obyváku ... sedneš pustíš DVD a využiješ alespon výbavu a techniku interiéru.

Zase za 300k je spousty jiných věcí ....třeba plně vybavená e65/e66 s v pěkném stavu a můžeš stím jezdit kdykoliv.

Odpovědět s citací  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 253 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 26  Další