BMWKLUB Česká Republika, o.s. Logo
Header
Banner Autorozvody.cz

BMW Auto klub ČR

Veřejné diskusní fórum pod záštitou BMW Auto Klubu Česká Republika
Právě je pon 15.10.2018 12:27

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Koupit? BMW 5 525D F10 M-PAKET 200 t km
PříspěvekNapsal: ned 12.08.2018 22:16 
Ahoj přemýšlím o koupi tohoto auta.

https://www.auto-vyhybka.cz/autobazar-auta/bmw-rada-5-525d-m-paket-a-t-xenon-komfort-seda-av50-18

mám se těch kilometrů bát?
A co ten motor 6ti válec sere se hodně?

A co tak po 200000 km odchází?

Děkuju za odpověď

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pon 13.08.2018 08:15 

Osobně bych nešel do Fka a pokud ano do auta co má kolem 100tis km kvůli opravám a servisu.
To ti řekne spousty servisáků.
Auto ti může klidně pár tisíc či 20-30tis fungovat s drobnostmi na servis ...ale taky nemusí... a může přijít něco drahého k servisování.

Raději bych koukal připlatit za stav a malý nájezd .. ideální jsou 535i nebo 530d v nouzi ale jak říkám prostuduj si tady na 5er sekci co se píše o Fkových řadách.

viewtopic.php?f=25&t=97172

Snad pak raději budeš uvažovat například o posledních řadách e60-e61 v pěkném stavu nebo o e65-e66...

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pon 13.08.2018 14:21 
Ahoj,

Já osobně jsem to risknul a koupil jsem F10 s 200k km najeto. Kupoval jsem to už s tím rizikem, že se něco posere, protože u 200k km se s tím dá docela počítat a je to prostě loterie(trošku mě uklidňovala serviska). Na F10 která by měla 100k km najeto jsem neměl a zároveň jsem už nechtěl kupovat E60, takže jsem do toho šel. Nevím jak s motorem 525D, protože já mám 530D a zatím jen spokojenost, splňuje má očekávání. Nejsem žádný závodník, takže pro mě výkon bohatě dostačující, když vezmu že jezdím kombinovanou kolem 6l/100km. Hned po tom co jsem auto koupil jsem celkem zainvestoval, ale o všem jsem věděl už když jsem kupoval(nešla klima - chladič, olej a vše k tomu, přední ramena, baterka, okno a dalších pár věcí). Jinak nemohu moc poradit, zatím jsem najezdil cca 10k km takže ještě nebyl úlpně čas aby něco odešlo, tak snad to tak i vydrží. Stejně plánuji, že při 250k km to budu prodávat a chci sehnat nějaký kousek, který bude mít kolem těch 100k km.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pon 13.08.2018 15:26 

Hitech. No každé auto když má 200k bude chtít i sebemenší investice v řádů x tisíc případně u Fka musí mít člověk pro strejdu příhodu bokem kilo kdyby náhodou na první rok...

jinak osobně bych si opravdu raději tedy připlatil za stav TOPOVKY a navíc 530d když už tedy naftu.
Vím jsou to pěkná auta a novější bohužel v té době se plánovalo zastarávání a opotřebování auta a minimálně sehnat kus co má 100-140k najetých by bylo lepší jak ty 2kila a plus. A hlavně si ověřit stav servisky a chtít od prvního majitele....
Podezřele levné kusy budou mít i výdaje a proto se jich majitelé rychle zbavují...
V tomto se opravdu vyplatí hodně zvažovat a kupovat s diagnostikou jinak člověk do toho zahučí až po uši a výdaje mohou být astronomické ... částky 2-300k nejsou vubec výmysl ale pár lidí již psalo že mělo pár dražších oprav za desítky tisíc po každé opravě a to je už opravdu smrtící i pro běžné lidi co mají jen nadpruměrné příjmy .... 40-65k například...

Pak je to auto spíše k pláči ikdyž vypadá pěkně z venku i zevnitř pokud má krásnou výbavu.

Jinak holota se nevyplatí kupovat tam je to dražší popelnice co stojí šílené prachy nic víc.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úte 14.08.2018 11:51 
525 (pokud se jedná o R6 motor) je nečekaně dobrá varianta. Alespoň u E61 se o tom na netu dost píše, protože: motor a převodovka nejsou namáhány tolik jako u plnotučných 30d a 35d, mohou tedy déle vydržet, turbo má rychlejší nástup...
Já osobně mám 525xd E61 se 420.000km a motoricky a defakto skoro vším je to auto takřka bezporuchový.
Problém nastává při prodeji - spousta potenciálních kupců chce prostě "pětsettřicet" anebo si myslí, že 525 je jen dvaapůllitr.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úte 14.08.2018 12:52 
O tom by se dalo dost pochybovat, obzvlášť u starého auta. Teoreticky vydrží některé díly víc na slabší motorizaci, ale to se maže tím, že nevíš, co se s tím autem v minulosti dělo.
Naopak, u starší generace byla 535d paradoxně nejlepší i co se spolehlivosti týká. I každá verze má např. "svoji" převodovku, takže že je motor slabší neznamená, že ji namáhá míň.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úte 14.08.2018 15:17 

No pokud se do toho trochu vložím. Co říkáte na to že motor silnější je namáhán mnohem méně jako slabší motor který se více ždíme ?
Ano víme nebavíme se 1,6i vs 3litr ale jen podobné motory. Ale jde o to že e61 525-530d vydrží v pohodě těch 400-600tis km zato f10-f11 už vydrží jen polovinu při rozumné údržbě.

Píšou o tom sami majitelé těchto vozů stačí se podívat. Proto jsem psal že je spousty aut za 400-450k f10 i s menším nájezdem např 120-140tis km mi přijde ještě rozumné vzhledem k výměně oleje v automatu a dalším servisu. A taky možnost koupě od prvního majitele s kompletní servisní historií....

Navíc když už tak bych raději 530d to je logické. Motor je namáhán podle řidiče. Ale mnohem méně jako u slabších motorizací.
No a navíc když 5er tak vybavenou trochu....komforty vyhřívané a kůže s hifi profesional a velkou navigací s dalšími prvky výbavy je takovej dobrej základ.

A xdrive bych asi vynechal je to zcela zbytečné na 99,9procent cest v čr. Otec má 530xd a využil ji párkrát na horách možná...to je vše. Většinu projede i zadokolka s dobrým vzorkem pneu.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 16.08.2018 10:54 
A je tady nekdo kdo má přesně tenhle motor? 525D 6ti válec s 200 t. Km

Nějáká zkušenost o ketrou se může podělit?

(Když ja jsem se do toho zamiloval. Asi chci slyšet "joo kup to" ...i když vím, že se tam asi vysypu:( :)

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 16.08.2018 11:26 

Jsi fakt blázen .... někdo naleští auto a jsi jak malé dítě ...takových naleštěných 530d je plná evropa a němci se toho zbavují protože nafta je prostě sprosté slovo v německu ... zachvilku to budou dávat zadarmo ...zakazuje se a přikazuje a zvyšují se daně na německá vozidla a nevim co dalšího.

Takže neblázni a projdi si několik aut. Vyčistit a nafotit umí každej. a těch krásnejch 530d najdeš spousty.

Spíše jde o to že fko po 200tis km chce větší výdaje a jaké ti nikdo neřekne ... na jednom člověku nemužeš dělat statistiku.... pokud najedeš hodně vem auto o 30-80tis dražší ale s menším nájezdem a vyšší výbavou... ;)

Ted padají fka jako hrušky protože už mají nějaké roky a němci se toho zbavují a rádi.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 16.08.2018 14:30 
Moderátor
Moderátor

Jestli pro to pujdes bez kvalitniho BMW mechanika, tak jsi naprosty silenec, protoze tam muzes zahucet daleko vic nez 100k Auto neni rohlik

Odpovědět s citací  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další