BMWKLUB Česká Republika, o.s. Logo
Header
Banner Autorozvody.cz

BMW Auto klub ČR

Veřejné diskusní fórum pod záštitou BMW Auto Klubu Česká Republika
Právě je pon 22.10.2018 09:30

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Zadní Desky a kotouče výměna
PříspěvekNapsal: ned 12.08.2018 19:57 
Ahoj,
Už dlouho sem si na autě neměnil destičky a kotouče, naposledy na mazde mx6.

X5 mi hlásí, že zadní už sou sjeté a je to tak.. Takže zcela vážně prosím , pár triv dotazů na zkušené :) klidně ik někomu sjedu, ale..

1, jak poznám, že sou ko i kotouče, už mají celkem hranu, tedy vyměnit také i s deskami?
2, je nějaká rozumná značka, kterou doporučíte? Nájedu tak 5tis za rok, druhé auto v rodině..
3, mam koupit i náhradní čidla stavu desticek, nebo použiji původní..
4,je něco, na cosi dát pozor pri vyjmeme pozor, postup?? Mám e70, 3.0d, 2007 a elektrickou parkovací brzdu..

Diky moc!!

Naposledy upravil Dolfus dne ned 12.08.2018 21:45, celkově upraveno 1

Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Zadní Deal a kotouče výměna
PříspěvekNapsal: ned 12.08.2018 21:18 
Nová deska si na kotouč s rantlem jen tak nesedne, bez stočení. Když už, tak budeš jezdit půl roku s špatně brzdícím zadkem.
Minimální tloušťka kotouče se dá dohledat v tisu, nebo i na kotoucich je vyřazena, ale to už nepřečteš.
Čidlo opotřebení potřebuješ nové.
A diagnostiku :D

Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Zadní Deal a kotouče výměna
PříspěvekNapsal: ned 12.08.2018 21:27 
Hm, tak to mám asi smůlu a někam to hodím.. :(

Diag sice mám už asi 2 roky, ale doteď sem ani nenainstaloval :( koukal sem ze to de resetnout přes servisní menu Bc, ale nevim, if to stačí..

Čidla sem viděl, že všichni nechavaji, to se vůbec nepru, taky se mi to nezdálo, proto se ptám.. Nevim ale, na jakém principu fungují, abych posoudil.. Nevíte někdo?

Jo, budu tedy měnit vše, kotouč i desky..

Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Zadní Desky a kotouče výměna
PříspěvekNapsal: pon 13.08.2018 07:51 
Člen Klubu
Člen Klubu

TO čidlo pokud není sjetý "nehlásí" se asi dá nechat, jak ti to zahlásí už se musí vyměnit, ale místní mě to dyžtak vyvrátí.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pon 13.08.2018 10:59 
diky..zajimave.. umite mi prosim nekdo blize vysvetlit?

zatim mi jen Borad Computer pise, ze se mam objednat do servisu, ze desky maji rezervu tak 800km.
Kdyz sem se na ne ale fyzicky podival, tak tam jeste notna rezerva je...tak tam sou cidla dve? Nebo to co hlasi bere BC dle zadanych udaju ze servisu a samotne cidlo, co je strcene v desce se ozve az fakt ve chvili, kdy se deska opravdu sjede?

Prijde mi, ze na cidle (co sem ho videl na obrazku) sou jakoby dva kontakty, ktere chapu spravne, by se mely spojit a tim sepnout hlaseni, ale to uz opravdu, kdyz deska bude na nule..?

Mozna resim, co bych nemusel, sorry..jen veci rad chapu, nez do nich pripadne stouchnu... a tohle je "blbost"..

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 16.08.2018 20:45 
Me to na E70 psalo to samy a taky byla rezerva, tak jsem s tim vesele jezdil dal a po nejaky dobe se hlaska zmenila na neco jako "uz to fakt vymen" a desky byly skutecne tesne pred totalnim sjetim.

Desky bych dal novy original BMW i s kotoučema, sice to neni zadna lace, ale to auto je tezka krava a ja chci aby brzdilo poradne. A treba ATE kotouče se mi zvlnily i na Mazde, takze mi neni jasny jak by vydrzely na tomhle autobusu. Z neoriginalu se mi osvedcil snad jenom Zimmerman (ten derovanej).

Dolfus píše:
diky..zajimave.. umite mi prosim nekdo blize vysvetlit?

zatim mi jen Borad Computer pise, ze se mam objednat do servisu, ze desky maji rezervu tak 800km.
Kdyz sem se na ne ale fyzicky podival, tak tam jeste notna rezerva je...tak tam sou cidla dve? Nebo to co hlasi bere BC dle zadanych udaju ze servisu a samotne cidlo, co je strcene v desce se ozve az fakt ve chvili, kdy se deska opravdu sjede?

Prijde mi, ze na cidle (co sem ho videl na obrazku) sou jakoby dva kontakty, ktere chapu spravne, by se mely spojit a tim sepnout hlaseni, ale to uz opravdu, kdyz deska bude na nule..?

Mozna resim, co bych nemusel, sorry..jen veci rad chapu, nez do nich pripadne stouchnu... a tohle je "blbost"..

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 16.08.2018 22:00 

To máš ty zadky tak v prdeli, že chceš měnit i kotouče? Pokud je tam rozumná hranka dá se stáhnout pilníkem.

Zimmerman dobrý ale za dva dny kdy auto stojí už zarezají. Co jsem se bavil s JaraXem je to teď bída aji Textar stojí za hovno, takže origo. V tomhle mě celkem zajímá ATE ceramics jestli i to stojí za hovno.

Pokud nemáš eMko tak máš na nápravě jedno čidlo, obrušuje se od začátku tak že potřebuje vyměnit, servis interval se maže v BC v budíkách a na výměnu potřebuješ diag.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pát 17.08.2018 09:57 
Vlasto, diky moc, uz vse temer jasne..! Hodim to tedy k pupikum nejspis :) kdyz se ozvou, psal sem jim uz pred tydnem.. pokud neprijdu kam jinam lepe..

Ad kotouce, sou celkem slusny hrany, jeste se na ne podivam, rikal sem si, ze je to na jistotu, kdyz uz..

Myslenka ale je, nekoukal sem na vnitrni desku, ale deska ven ma jeste stale dost rezervu...rekl bych skoro i tretinu...a tak me napada otazka...budou tam hrat roli dve veci :

..kdyz mi BC zacal nyni nove hlasit, "at se objednam do servisu, ze mam zadni desky tak na 800km", odkud tuhle info bere?
Prave z cidla, nebo z infa o servisu v BC? Dle meho to druhe..pak by to znamenalo, ze budu hlidat, ale jeste chvili klidne jezdit, protoze s mym najezdem mi tam vse vydrzi jeste pul roku :) Pokud to prvni, neni o cem a ASAP menim. Ale dle meho to prvni spis rekne tak kamo, desky sou ko, (protoze jako cidlo uz se dotykam kotouce) a vymen me...

dik moc

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pát 17.08.2018 10:01 
tonye36 : diky, jo, vidim to prave s cidly a hlaskami dost podobne, je tam rezerva, tak si lamu hlavu, proc hlasi...jestli vi neco vic, nez ja :) nebo naopak :).. nechci se s nim hadat :)

No, jestli ne origo, taky mam dobrou zkusenost s Zimmerman, derovany.
Daval sem ho kdysi na Mazdu MX6 po predchozi spatne zkusenosti s ATE..co si mel Ty?

Jinak ano, logika pro me stejna..tezky, velky auto, brzdy zaklad... setrit nema smysl. Spis uvazuji o ekonomicnosti z pohledu zachovani bezpecnosti vs ceny. Protoze, ja to mam fakt spis jako auto sem tam na vylet.. :) mam najeto 150, mam ho 3 roky a najel sem od te doby asi 15tis.. :) takze, tahle investice je tak mozna na 20 let dopredu :D :D coz smysl nedava

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pát 17.08.2018 10:43 
To je fakt tak složité ten kotouč změřit?

Na zadek bych se těch brzd tak nebál, resp. funguje všechno i na předku, ale něco je víc náchylnější na "zkroucení". Origo funguje nejlíp a máš jistotu, určitě to smysl má na auto, u kterého víš, že si ho dlouho necháš. Vybral bych z ate, trw, textar apod.
Různé vrtané a drážkované kotouče nedoporučuji. Vrtané občas praskají, drážkované hučí, víc to žere desky apod.

Odpovědět s citací  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další