BMWKLUB Česká Republika, o.s. Logo
Header

BMW Auto klub ČR

Veřejné diskusní fórum pod záštitou BMW Auto Klubu Česká Republika
Právě je pát 17.08.2018 08:16

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 81 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: koupě X5
PříspěvekNapsal: ned 12.08.2018 10:20 
dnes budu volat jednomu borcovi co by zato chtěl,to víš plno mechaniku má rádo když se jim platí zlatem a ještě ti řeknou však sis koupil bmw tam je vše dražší,to stejný mě říkali i chryslera.v okolí Brna najít normálního mechanika je docela problém.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: ned 12.08.2018 10:51 
to se musíš naučit za mechanikem dojet dál než se nechat šidit ve vedlější dědině

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: ned 12.08.2018 12:52 
dojet dál mě nevadí,jenže všude je to stejný i z klubu bmw mě borec nabídl na e39 tlumič trw za 3000 a realná cena je 1050.to jsou ty vysokohorský přirážky na díly.ještě jsem nepotkal mechanika který by si nepřirazil na díl tolik jak kdyby ho měl pozlacovat.skoro každý mechanik chce za hodinu 400 a na díl si přirazí tolik že když to spočítám bere na hodinu cca 1000kč což je docela masakr,v okolí Brna jsem obešel asi 5 mechaniků a ten co měl zas dobrou cenu nabízel díly ty nejlepší a v realitě je buď ani nevyměnil nebo tam dal to nejlevnější co se dalo sehnat

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: ned 12.08.2018 12:54 
jinak já si koupil sachs a stál 1950kč a znamí mě to přehodil,ale udělá jen běžný věci brzdy ramena atd....
ale rozvody a tak to už je lepší když to někdo umí

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: ned 12.08.2018 19:26 
Člen Klubu
Člen Klubu

Ja porad nevim co mas s tema rozovadam, sada FEBI stoji nejakejch 5000,- ty proad riaks 50. Rozovdy snad nejosu VVT ani Vanosy, abys musel mit pripravek. SIkovnej mechanik, kterej rozvody nekdy delal to pro nej nemuze byt problem.
Takze i kdyby menil i kaldky tak to snad nemuze byt vic nez 15tis.

A proc se s mechanikem nedomlouvas o celku za praci ? PRoc to resis hodinovkou ?
Snad chci rozovdy kolik to bdue stat ? 15 dobry 25 ne diky.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: ned 12.08.2018 19:35 
Tiez sa prvy krat stretavam s udajom “hodinovka” u mechanika, ked sa nebavime o autorizovanom servise s normovanymi hodinami...ked nieco mam povie mi kolko to bude stat a hotovo priznam sa ze ani neriesim co je praca co je cena dielu..tak ci tak si to sam nespravim;)bud je to vela ako celok a poviem nie dakujem, alebo poviem ok moze byt...a zase tvoj prepocet neviem jak si spravil ze 300cz na hodinu ci ti to tak udal, ale zase ber ze keby to aj tak bolo nie je to co si mechanik da do vacku, ber ze musi platit ludi ak neni sam, musi platit prenajom dielne ak nie je u seba v garazi, musi nakupovat naradie, softy kadeake, diagnostiky, elektriku, plyn, vodu atd ...len to si nie kazdy uvedomi, vacsina to berie ze zobral za robotu xy tisic tak je to proste noc lebo ja si to viem spravit doma za stvrtinu ceny, ak vies pre teba super samozrejme, ale robis to vo svojom volnom case, on z toho zije a plati ucty takze je to proste nieco ine...

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: ned 12.08.2018 23:34 
jak co řeším hodinami ,ale píši co mě řekl mechanik,ale ještě zkouším jinýho,skrz i mou e39.protože ten mě řekl že go 3.0i by mě udělal tak za 70 000 až 100 000,což bych měl druhou nebo 4x ten motor
jinak po spoustě dotazů a rozhodování půjde do x5,ale 3.0i,není to závodník,tahat za tím nic nebude a najede ročně tak 5000km,což si myslím že není špatná volba ikdyž tam je automat GM.
a pokud je někdo poblíž Brna co mě nabídne rozumné ceny budu velice rád,jsem ochotný i u opravy pomoct aspoň jako podavač nářadí a nebo aspoň sjedu pro nějakou svačinu :D

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pon 13.08.2018 07:47 
Člen Klubu
Člen Klubu

Ty ses ztracenej pripad fakt. Na zacatku druhej post jsem ti psal ze tam GM neni, do benzinu se GM nedelal a benzin ma predFL 5HP24!
Ty si radsi kup Fabii s timhle pristupem jen kazdyho naseres hlavne ty mechose kolem.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pon 13.08.2018 10:52 
3.0i ma GM převodovku, proto se to tak sere, 4,4i ma ZF převodovku, podstatně spolehlivější. ale tam je to jedno, ten motor se sere tak že nějaka převodovka tě trapit nebude :D

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pon 13.08.2018 11:16 
vasekBrno píše:
dojet dál mě nevadí,jenže všude je to stejný i z klubu bmw mě borec nabídl na e39 tlumič trw za 3000 a realná cena je 1050.to jsou ty vysokohorský přirážky na díly.ještě jsem nepotkal mechanika který by si nepřirazil na díl tolik jak kdyby ho měl pozlacovat.skoro každý mechanik chce za hodinu 400 a na díl si přirazí tolik že když to spočítám bere na hodinu cca 1000kč což je docela masakr,v okolí Brna jsem obešel asi 5 mechaniků a ten co měl zas dobrou cenu nabízel díly ty nejlepší a v realitě je buď ani nevyměnil nebo tam dal to nejlevnější co se dalo sehnat

No, to je presne to, co vidis ty. Prirasky nekterych dilu je masakr, ale pokud chces mit dobre vybavenou dilnu, tak to neco stoji. Zvedak, naradi, kompresor, diagnostika, ruzne specialni pripravky, plnicka klimatizace, dilnu taky musel postavit. Proste vse tohle je zapocitane v cene. Taky elektrika a v zime topeni. Dalsi vec, ze poskytuje zaruku na namontovane veci. Pak je rozdil, jestli to montuje clovek, co to dela v nejake stodole a ma jen kladivo a sroubovak. Kdysi jsem se o tom bavil s kamaradem, co vlastni dilnu. Za dalsi je, ze ty potrebujes jeho, jinak nebudes jezdit. Vzdycky se da domluvit. Ja si vse okolo montuju sam a proto i ceny dilu mam mensi, ale jsou veci, ktere proste sam neudelam a pak je potreba odbornejsi zasah. A ty co prodavaj diky mechanikum nechteji zverejnovat ceny velkoobchodni, protoze to dela zlou krev. Az bude mechaniku vic nez aut, tak budou i jine ceny, ale to se nikdy nestane. Ale uz i dnes existuji dilny, kde si zaplatis pronajem za den, udelas si tam, co potrebujes a po tobe jede zase druhy borec. Plne vybavena se vsim vsudy.

Odpovědět s citací  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 81 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další