BMWKLUB Česká Republika, o.s. Logo
Header
Banner Autorozvody.cz

BMW Auto klub ČR

Veřejné diskusní fórum pod záštitou BMW Auto Klubu Česká Republika
Právě je čtv 16.08.2018 07:04

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: 530d E39, 135 kW nestartuje.
PříspěvekNapsal: stř 16.05.2018 19:26 
Jj, ty šrouby tam dávají schválně. Bylo to tak už na starší elektronicky ovládané rotačce.

Jinak visca se jednoduše povolujetak, že se na ni nasadí klíč, vezme se velké kladivo a dá se do toho klíče (někdy i několikrát) co největší bomba, pak ta visca povolí. Samozřejmě je taky dobré brát v potaz to, že má opačný závit... :)
Jinak teda klobouk dolů že jsi se pustil do přetěsňování cr čerpadla na vlastní triko. Já bych na to asi zatím neměl odvahu

Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: 530d E39, 135 kW nestartuje.
PříspěvekNapsal: pát 18.05.2018 00:57 
Přetěsnění čerpadla je v pohodě, na youtube je hromada návodu jak na to. Jediné co doporučuji všem je to, že bych asi nelezl do té středové komory. Je tam taková pružinka s malým čudlíkem na konci a to je docela problém to zpátky dát dohromady. Jinak dotaz, neví někdo k čemu vlastně ta pružínka s tím čudlíkem slouží?

A taky je potřeba dát pozor na čistotu. Čerpadlo jsem poskládal a jeden stržený šroub jsem nějak odšrouboval a jeden odvrtal, odvrtání s dobrým vrtákem je asi nejlepší a nejrychlejší řešení. vrták cca 8 mm, 9 mm a jde to. Jinak opravná sada na čerpadlo, které je v 530d E39 je Bosch BO F01M101454. Kdyby to někoho zajímalo. Já koupil trochu jiné s pětkou na konci a to není to pravé ořechové, jsou tam jiné ty těsnící kroužky, které jsou na jednotlivých hlavách (3x). Takže ty tři těsnění jsem neměnil.

Je dobré to čerpadlo před rozebráním umýt čističem na motor, např. arva.

Ale jinak zatím jsem no nemontoval zpět. Takže výsledek přetěsnění nevím.

Odpovědět s citací  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3