BMWKLUB Česká Republika, o.s. Logo
Header

BMW Auto klub ČR

Veřejné diskusní fórum pod záštitou BMW Auto Klubu Česká Republika
Právě je ned 08.12.2019 14:35

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 52 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Tesla a elektromobilita
PříspěvekNapsal: pát 01.11.2019 09:07 
Člen Klubu
Člen Klubu

Myslím, že by bylo vhodné zde nahodit obecnější téma o elektroautech a zejména o Tesle. V budoucnu to bude nejspíše více a více aktuálnější a i já do budoucna plánují mít dům, na něm FVE a elektroauto.

Znám jednoho souseda, který měl Nissan leaf jako 1. v ČR a Tesla Model S jako druhý v ČR a jeho zkušenosti jsou zde:
http://www.roznovan.cz/~kubis/models.php

Pokud někdo uvažuje nebo dokonce už má zkušenosti s Model 3 tak může taky napsat zkušneost, to by mě do budoucna taky zajímalo. Vím, že kvalita zpracování je ještě mizerná oproti Německu, ale asi se s tím dá žít. Už ve vlákně oi i3 je toho něco napsaného, ale tady to možná bude více obecnější.

Pro mě je to naprosto ideální situace pro lidi, co mají dům, FVE asi nutnost není ale je to určitě výhoda, a denně někam dojíždí,tak elektroauto mi dáva dost velký smysl. Pro ty, co jezdí denně/měsíčně hodně km už je to asi pak o tom, jestli danný jedinec chce plánovat a optimalizovat svůj čas s nabíjenm, nebo to pro nej je obtěžující věc, to taky chápu.

Tak třeba se to tady rozjede. :) A jak už to tak bývá, OT tady nejspíše určitě bude, tak já to rovnou odpálím. SpaceX je tady dost dobrá vize a to, co Musk naslibuje se zdá úplně nereálné, pak tam ještě prdně nějaký masochistický termín a on to sakra fakt udělá. Sice možná termín nesedí, ale udělá. Když jsem viděl, jak nedávno na jaře ty SpaceX rakety vyslaly ten Falcon heavy na orbit a pak ty boostery samy přistály (2 boosetry na Kenedyho Středisku a jeden na lodi v oceánu) tak jsem čučel s otevřenou hubou ;)

PS: pokud by bylo lepší to mít v jiné sekci, tak klidně se může přesunout

Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Tesla a elektromobilita
PříspěvekNapsal: pát 01.11.2019 10:51 
Moderátor
Moderátor

měl jsem nedávno půjčenou i3jku od kolegy na týden...2015ctka s REXem...na baterky dojezd asi 130-160, plus když klesne baterka na 6% tak ten REX ještě na 9 litrů benzinu (nejsem si jist, že tam kolega měl úplně plnou) vygeneruje dalších 120-140km.
za celej týden jsem neměl potřebu trhat rekordy v překonávání dlouhých tratí...zkrátka jsem si objel za ten den co jsem potřeboval vyřídit...do práce, ke Snejkovi, na nákup...za den sem najel max asi 95km a po příjezdu domu mi to ukazovalo zbývající dojezd ještě 40km
dobíjení trvalo od 3,5 do 5hod z klasický zásuvky...má to časovač, kdy se dá nastavit nízký tarif...kdy člověk ráno odjíždí a samo si to spočítá kdy má dobíjet a samozřejmě předehřátí interiéru na konkrétní čas odjezdu

Ano, kdybych potřeboval jezdit obden k zákazníkovi do Brna...tak tohle nebude nejvhodnější varianta...

FVE není nutnost, ale samozřejmě pokud už máš, tak je to zas ještě výhodnější

Rychlodobíjení je zvlášť u těch menších baterek asi nutnost, aby měl člověk klid v duši...zvlášť po Praze je docela dost těch dobíječek

Novější verze už má baterku na těch 200-240km...takže se nemusí pak dobíjet "každej" den

Jízda s elektro je návyková a rozhodně si to dovedu představit jako druhý auto do rodiny, dálkovky jezdit sedmou...a k tomu kabro na výlety za hezkého počasí :)

Teslou S jsem měl možnost se krátce svézt na okraji Prahy...výkon tam je, dojezd by měl být taky...ale až z dlouhodobějšího užívání si může člověk udělat obrázek jestli mu vyhovuje nebo ne...ať už je to zpracováním interiéru nebo koncepce tabletu uprostřed a vše ovládat dotykem, ... jen ta cena

Pokud by se někdo chtěl zabývat výhodnosti z hlediska financí...bylo by potřeba asi zahrnout úplně všechny náklady...palivo, parkování v Praze zdarma, servis (výměny oleje, filtrů u spalováku, ...), povinný ručení, atd...možná i čas, kterej člověk stráví s tím, že do toho servisu na výměnu oleje musí jet
pak samozřejmě budou vycházet různý čísla podle toho s čím se bude porovnávat ... jestli nová i3 za mega vs CitiGo za 250...nebo jetá i3 za 500 vs třeba Focus za 350

uzavřel bych to asi s tím, že ELEKTROMOBIL není pro každého...stejně jako mobilní telefony před 30ti lety...pro někoho to bylo drahý, jiný ani nevěděl komu by s tim volal :D

Obrázek

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pát 01.11.2019 13:35 
Člen Klubu
Člen Klubu

Souhlasím že elektoauto není jen tak pro někoho. Ale dokážu si představit i Model S jako hlavní rodinné auto v případě, že už mám barák a garáž a můžu nabíjet na noční proud, případně přebytky z FVE, pokud je.

Snad se ty Tesly trochu rozšíří, když už máme v Praze servis a oficiální showroom a budou přibývat reakce :)

I ten nový nissan Leaf nevypadá špatně. Škoda že nemá možnost 4x4 pohonu, ale designově lepší než ten první Leaf.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pát 01.11.2019 14:05 
Člen Klubu
Člen Klubu

Já už koukám po i3 nějakou dobu...před časem byli nejlevnější za 450...teď už za 370...mám garáž, takže dobíjení by bylo v pohodě doma přes noc.
Manželka jezdí v e39 a prý je to na ní velký...nechápu, ale ženská no...tak by ta i3 byla velikostně OK a hlavně i mě to zajímá, jak by se s tím jezdilo... :-) Jinak teda paní dojíždí do práce města 10km...takže ten dojezd cca 130km by měla pomalu na celé týden...takže na tyhle couračky by to bylo super...
Problém je, že jede tak 5x ročně k rodičům...a to je 250km...to je zatím dost zádrhel...protože 6ku ji nepůjčím ! :-) (a ona stejně neumí jezdit s manuálem...) a i3 tam nedojede...sice jak píše Fishmaker by dojezd mohl být s tím REXem až třeba těch 250km...ale ta cesta je dost po dálnici...tak těžko říct...leda jí dát kanystr s benzínem do toho REXu - to by šlo, že by dolila a nějak to doskákala ?

No jako láká mě to...i vzhledově se mi ta i3 moc líbí...ale abych to taky uzavřel...seru na to a radši šetřim na nějakou nemovitou investici...

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pát 01.11.2019 14:35 
Člen Klubu
Člen Klubu

Tak to máme úplně stejné :)

žena taky pracuje ve městě kde bydlíme, ale auto potřebuje, jelikož musí jezdit na návštěvy a tak. A 2x týdne do přilehlé vesnice. Jenže v zimě se tam bez čtyřkolky hrabe dost na prd a jediná čtyřkolka je ta Tesla model 3 v tom Dual motor. Ale možná už i jiné elektroauto má 4x4. Moc jsem to nehledal.

A pak jezdíme zase za našima do beskyd taky cca 230km jedna cesta. Zase vytipovat si nějakou rychlonabíječku na půli cesty, tam si dát čurpauzu, kafe, půlhodina v háji a zas můžeš jet těch 130km dál i s tou i3 třeba.

Ale bylo by fajn, kdyby měl i v budoucnu někdo zkušenost s tím, že koupí jetý elektromobil. Ale myslím, že tam jaksi není co řešit. Jedině ten pokles kapacity baterky možná.

Ale taky, prvně sehnat pozemek a tam postavit tu nemovitou věc. Pak můžu řešit elektroauto. To bude pár let trvat a mohlo by to vypadat na trhu lépe :)

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pát 01.11.2019 17:16 
Člen Klubu
Člen Klubu

Tak mě teď tak napadlo, jestli třeba na ty elektro auta není nějaká půjčovna...googlim googlim a našel jsem jen Tesly, Leafy, eGolfy, ale i3 jsem nenašel...

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pát 01.11.2019 18:57 
Člen Klubu
Člen Klubu

Google, hned první odkaz po zadání "půjčovna bmw i3"
https://protech-e.cz/pronajem-vozu/

Pak je tady i jakože car sharing stránka, kde nabízí sám majitel auto na půjčení:
https://www.hoppygo.com/cs/bmw-i3-hatch ... %2B01%3A00

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pát 01.11.2019 19:28 
Člen Klubu
Člen Klubu

Tak jsem asi trochu za blbce no... :-) já zadal do seznamu "pronájem elektromobilu" a to nenašlo ani jednu i3...

Ale ty tvoje odkazy jsou super...bych si to mohl v létě na pár dní půjčit :-)

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pát 01.11.2019 19:41 

Jestli teda možu, tak přidám svůj úhel pohledu, no.... ač jsem zapřisáhlým zastáncem benzínových výparů a úplně se děsím představy, že bych nechával někde "bez dozoru" auto na nabíječce (bez dozoru nenechávám ani mobil nebo noťas, když je nabíjím ref "vybuchující / hořící baterky"), v hlavě sem v poslední době udělal až takový veletoč, že bych si i dokázal představit elektrickou nákupní tašku na "poprdávání okolo komína". Ale..... bydlím na vesnici, na konci rozvodné sítě a když třeba zapnu/pustím cirkulárku, tak mi začnou blikat žárovky.... čili (auto)nabíječku by mi to zřejmě neutáhlo..... takže (pro mě) z toho nic nebude.... :idea:

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pát 01.11.2019 20:04 
Člen Klubu
Člen Klubu

@pavproch "Když řežu, musíte přidávat plyn..." :-D

@Gerchan Jo to se někdy stane, že člověk něco hledá a nemůže najít, a pak hledá někdo jiný a má to za 3 vteřiny :D

Odpovědět s citací  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 52 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další