BMWKLUB Česká Republika, o.s. Logo
Header

BMW Auto klub ČR

Veřejné diskusní fórum pod záštitou BMW Auto Klubu Česká Republika
Právě je pon 30.03.2020 20:36

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: M2 / M3 z druhe ruky
PříspěvekNapsal: pát 29.11.2019 11:08 
Ahoj,

zacinam pokukovat, ze bych vymenil 335i za neco novejsiho.
Do merku me prislo m2/ m3 ale i c63.
m2/m3 je moznost si koupit. Ale hodilo by se sehnat nazory lidi.
Co by nemelo chybet u auta. co se tam sere atd.

Diky za jakekoliv info.

Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: M2 / M3 z druhe ruky
PříspěvekNapsal: pát 29.11.2019 13:24 
Jakože za F generaci? Někde tady bylo srovnání M2 vs. M3 kohosi před nákupem.

Porovnání se serií tady: viewtopic.php?f=24&t=95879&hilit=Marina
O kupé zde : viewtopic.php?f=30&t=99747

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pát 29.11.2019 15:16 
Člen Klubu
Člen Klubu

Vzhledem k tom, že si svoje požadavky moc nespecifikoval (třeba na co to primárně používáš, kde, jak často, apod.), tak ti můžu napsat pouze moje subjektivní názory. Co nesmí za mě chybět:
1) Celokožený interiér - pro mě úplně jiný level pocitu z vnitřního prostoru auta. Pokud by tam tahle možnost nebyla, možná bychM3 ani nekoupil.
2) Competiton paket
3) Poslední verze po druhém faceliftu - ty přední světla z toho udělají hezčí auto

Já mám najeto zatím 16000km a zatím se nic nevysralo :) O čem se hodně píše na netu je prosakující chladič intercooleru (vodní). A velký strašák je prokluzující ozubené kolo rozvodového řetězu na klikové hřídeli, viz google "crank hub issue".

Klidně napíšu víc když se zeptáš konkrétně.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sob 30.11.2019 11:08 
ada540i.
- tos moc nenajel, už ji tak rok máš ne? na druhou tě to aspon tak neomrzí
- celokožený interier souhlas, kolik vlastně stál?
- competition souhlas
- vzhled je pěknej, ale na to to nejezdí
- ještě bych si dal jako podmínku audio

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sob 30.11.2019 12:07 
Na hudbu to taky nejezdí pánové :) spíš na motor sound tak pořádný laufy ten competiton packet určitě podtrhne. Celokožak mě překvapil, do echt sport aut na okruhy atp. spíš dávají nějaký ty neklouzavý alcantary, ne? Ale jo určitě ve full s palubkou, střed opěrkou aj tapcema co korespondují se stropem.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sob 30.11.2019 13:56 
Člen Klubu
Člen Klubu

To Jarax:
Je pravda, že za rok a půl není 16000km moc, ale já s M3 jezdím čistě jenom dálky, nebo pro radost kolem baráku po okreskách. Většinu km najedu se služebním (nákupy, nebo jiné ježdění po městě, případně služebka po dálnici, nebo tam kde je nuda ve všem). Ale přesně s tímhle jsem to auto kupoval, částečně i proto je v manuálu. Je to prostě takovej miláček a pro jeho využití musí být řádný důvod (hlavně nesmí pršet, sněžit apod. :) )

Příplatek za celokožený interiér včetně kůže Merino byl asi 95 000,-Kč. S tím vzhledem souhlasím, ale ty po FL světla jsou fakt cool :oops: . No a H&K tam mám, ale čekal jsem od toho trochu víc. Pokud chce někdo luxusní audio v F30/80, tak by to stejně musel řešit jinak a pak je H&K spíš nevýhoda. Takže to je na zvážení.

To Totic:
Zvuk motoru/výfuku je kapitola sama pro sebe. Mě se třeba líbí a zatím o jiném výfuku neuvažuju, ale každý to má jinak. Slyšel jsem M3 bez paketu competiton a přišlo mi to o dost horší, mohlo to být ale tím, že to byl první model. Taky jsem ale slyšel M4 ZCP akorát model 2019 s filtrem pevných částic a to taky nebyla žádná sláva. Naproti tomu v M2CP je ten filtr taky a zvuk mi přišel fajn, ale slyšel jsem jí jen ve zhluku aut letos v Mostě na M-Days. Takže těžko říct, každopádně se to dá taky řešit.

Pokud chceš M3 hlavně na okruhy, tak kup rovnou CS :) tam pak máš tu alcantaru. Jinak bych ale M3 neoznačil za okruhový auto.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sob 30.11.2019 14:07 
Jasně myslel jsem to tak, že CP už ten zvuk a laufy má dostatečně vylepšený a je to i smysluplnější příplatek, než za repráčky podle mě. Za alcantrou či kombinací si do málo používanýho auta docela stojím, ale to je jedno. Na okruh bych ///M určitě prubnul, na nějakejch slickách i když je to sympatickej sedan, čím jiným od BMW zajezdit na Trackdays ?
Obsahuje ten CP i třeba jinak laděnou geometrii nebo podvozek?

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sob 30.11.2019 14:24 
Člen Klubu
Člen Klubu

Tak samozřejmě, že na okruhu ostudu neudělá :) ale není to primární zaměření toho auta, ikdyž si to spousta lidí myslí. Rozhodně tím nemyslím, že by M3 nebylo sportovní auto, jen podle mého je jeho největší síla trochu jinde než na okruhu.

Součástí CP bylo mimo vizuálních změn hlavně jiné nastavení celého podvozku, diferenciálu a průběhu motoru.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sob 30.11.2019 15:37 

Přispěju se svou troškou do mlýna ještě než přijde filozof a všem nám to vysvětlí.

Mám M3 F80ZCP, model 2018 kupovaná nová, full option bez asistentů a M2 r2016, kterou jsem kupoval jetou jako předváděčku ve stylu nejlevnější M2 v ČR a vysvětlím proč. Pro pořádek M3 má cca 40tis km a z toho poměrně dost okruhových, dost dálničních, velmi málo pohodových :)) M2 měla při koupi cca 15tis km, nevím přesně a čekají ji jen okruhové km :)

M3:

V první řadě bych si ujasnil, jak chci auto používat. Pokud jako daily, je fajn mít ZCP, celokoženej introš a hromadu výbavy a získáš velmi zábavný superrychlý přibližovalo, který se tě sem tam pokusí zabít :D Sem tam na okruh třeba 1x 2x za rok ok..
Pokud bys na ten okruh chtěl víckrát, zjistíš, že jsi naprosto vyhodil prachy za competition paket :D a bylo by mnohem lepší koupit sociála a komplet ho předělat. EDC tlumiče jsou totiž v nejmenší poloze furt dost tvrdý a v nejtvrdší nejsou zase dost tvrdý, sedačky kloužou, brzdy jsi upekl v třetím kole v Brně, takže tě čeká hodně upgrade.
Moje M3 spolkla hodně Babišovejch daní, Akrap včetně mid pipes nahradil OEM CP chrastidlo, který je ale furt 100x lepší než non-ZCP. 20" kola šly do hajzlu a nahradily je lehký BBS FI-R po nimiž se usadily AP racing brzdy. Ty prokletý tlumiče šly do krabice a místo nich KW V4 (protože už v tý době jsem se rozhodl, že to nebude okruhovka, jen vylepšená daily) Ňáký další prkotiny, lehce zvedlej výkon a najednou je to auto úplně ale úplně někde jinde, v zatáčkách není gumový, v rychlostech kolem 250/h je naprosto pevný a čitelný apod.. Jenže to je takovém miláček, že mi ho stejně bylo líto, ..tak přišla éra M2

M2:

chtěl jsem základ, s DCT, tohle je první model s N55. Má to teda zase veškerou výbavu, ale ta je spíš pro zlost, protože jí čekal chirurgický zásah. Ten není předmětem diskuze, ale než k němu došlo, trochu jsem pojezdil a musím říct (jako majitel M3), že:

M2 je neuvěřitelně zábavný a čitelný auto. Nemusíš se absolutně bát tomu šlápnout na krk (jasně má to skoro o 100k míň), standardní tlumiče jsou mnohem lepší než EDC u M3, v běžným provozu to rozhodně nebude pomalejší a za ty prachy.. pff

Prostě zásadní otázka pro tebe bude manuál nebo DCT, M2 n M3 a jak to chci používat, respektive kolik peněz do toho chci vrazit :D

Jinak jediný co se mi na M3 za těch 40tis km podělalo bylo čidlo na EDC tlumiči, šlo na záruku. Crank hub issues, tím bych nestrašil, to má každý M a každý sportovní auto má něco..

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sob 30.11.2019 20:20 
tommee
můžeš ty auta srovnat? protože obě má fakt málokdo, a otázku jestli koupit M2 nebo M3 mi pokládá furt někdo, majítelé M3 tvrdí že M2 není skutečný Mko, už kvuli tomu že nemá M motor, majítelé M2 trvrdí že M3 je těžká kurva.
kdybys mohl mít jednu kterou bys koupil?

Odpovědět s citací  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další