BMWKLUB Česká Republika, o.s. Logo
Header

BMW Auto klub ČR

Veřejné diskusní fórum pod záštitou BMW Auto Klubu Česká Republika
Právě je pon 30.03.2020 11:17

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 54 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 01.04.2014 21:49 
Pánové skočím Vám do této debaty, několik let jsem dělal na reklamacích :-) byť PC ale to nevadí, ale s tímto jsem se už setkal :-) nikoli že jsem řešil auto, ale celkově jsme to řešili ve firmě i s právníkem při sezení a školení o zákoníku ( firma prý prodala nějaké služební auto který se po měsíci kdy vyjelo ze servisu a prodalo se, vysypalo :-)

A´t už prodáváte jako soukromá osoba nebo bazar, držíte jako prodávající záruku ze zákona 6 měsíců na skryté vady ( skrytá vada se rozumí vada, kterou, jako prodávající nesdělíte ) a to že máte ve smlouvě že byl kupující seznámen se stavem vozidla nijak nepopisuje onu skrytou závadu.

Pokud soudní znalec ( atestovaný a v oboru ) potvrdí závadu jako skrytou vadu, v tom případě má kupující nárok na zrušení kupní smlouvy, náhrady či slevy z ceny kupní.

viz zde a další hromada článků : http://www.autoweb.cz/odpovednost-za-va ... ku-i-uvod/

6 měsícu díky tomu, že se jedná o použité zboží, tedy ze zákona je 6 měsíců pokud se nedohodnete jinak.

Takže když to shrnu, tak pokud Vám dá soudní znalec za pravdu ohledně skryté vady diferáku tak se k tomu prodávající musí postavit, jinak je možnost toto řešit občansko-právním sporem, kdy na kupujícího hlavu jdou všechny náklady,včetně servisu, nákladu na odtah, popřípadě půjčovnu a další :-)

kdyby jste někdo chtěl nějak poradit nebo mi zanadávat, tak SZ :-)

Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 01.04.2014 22:08 
matheasek píše:
A´t už prodáváte jako soukromá osoba nebo bazar, držíte jako prodávající záruku ze zákona 6 měsíců na skryté vady ( skrytá vada se rozumí vada, kterou, jako prodávající nesdělíte )
Dle definice skryté vady, to ale nejspíš nebyla skrytá vada, když v době prodeje normálně fungoval, čili nebyl vadný.[/b]

Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 01.04.2014 22:16 
Kamarádovi se na fungl novým autě rozsypala spojka na 30tisících km a ani DASka s tím nic neudělala, oprava stála 42 tisíc km.
Ono je to jednoduchý kecat o právech kupujících ale když dojde k řešení problému tak až na vyjímky to pro kupujícího dopadne blbě, hlavně u starých střepů. Právník to rozseká jen na tom že vozidlo má najeto víc jak 200-240 tisíc km. To je totiž životnost automobilu, po tomto nájezdu co chce někdo reklamovat když životnost skončila :D

Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 01.04.2014 22:21 
o prokázání vady neříkám nic. Je třeba mít znalecký posudek, samozřejmě protistrana má taky nárok udělat si protiznalecký posudek :-)

Jen je škoda chlapy aby nad tím každý mávl rukou a nic neřešil, pak budeme přesně živit tyhle zm*dy a to já třeba nehodlám.

Dobrou :-)

Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 01.04.2014 22:26 
matheasek píše:
o prokázání vady neříkám nic. Je třeba mít znalecký posudek, samozřejmě protistrana má taky nárok udělat si protiznalecký posudek :-)

Jen je škoda chlapy aby nad tím každý mávl rukou a nic neřešil, pak budeme přesně živit tyhle zm*dy a to já třeba nehodlám.

Možná kdybys viděl rozdělanej diferák a věděl bys jak funguje tak bys pochopil že zrovna tohle je věc která je normálním provozem skoro nezničitelná, maximálně díky velkýmu nájezdu začne hučet :D

Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 01.04.2014 22:32 
ano, nikdy jsem to neviděl, a nedokážu já osobně posoudit, příspěvek byl spíše všeobecný :-) a ještě navíc jsem o něco chytřejší :-)

Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 02.04.2014 10:32 
Já bych řekl, že je to o svědomí obou stran. Už jsem nechtěl reagovat, ale Oldafuv příspěvek o autě po smrti s 200-240tis.km mě zarazil. Od někoho jako ty bych upřímně nerad někdy auto kupoval. Být to pravda asi by se tu přetáčely km nahoru. Koupil sis auto s 200tis., takže bohužel auto po smrti, nemáš nárok na reklamaci. Kde to jsme? Takovýto nájezd mám spousta nových aut do 3let.

Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 02.04.2014 11:15 
loyd-krismas píše:
Já bych řekl, že je to o svědomí obou stran. Už jsem nechtěl reagovat, ale Oldafuv příspěvek o autě po smrti s 200-240tis.km mě zarazil. Od někoho jako ty bych upřímně nerad někdy auto kupoval. Být to pravda asi by se tu přetáčely km nahoru. Koupil sis auto s 200tis., takže bohužel auto po smrti, nemáš nárok na reklamaci. Kde to jsme? Takovýto nájezd mám spousta nových aut do 3let.
To že životnost automobilu se pohybuje mezi 200-240tis km není můj výmysl, to je udaj který uvádějí výrobci a instituce co zkoumají životnost automobilu. Sám si většinou kupuju auta s takovým nájezdem ale nikdy mě nenapadlo otravovat prodejce s nějakou závadou . Auto si ode mě nikdy nekoupíš, většinu aut když už je to nerentabilní opravovat rozprodám na díly :D

Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 02.04.2014 11:21 
oldaf píše:
matheasek píše:

Možná kdybys viděl rozdělanej diferák a věděl bys jak funguje tak bys pochopil že zrovna tohle je věc která je normálním provozem skoro nezničitelná, maximálně díky velkýmu nájezdu začne hučet :D

oldaf: nejseš náhodou ten chytrolín z dieselfora který tam má mechanické čerpadlo a když se někdo na něco zeptá tak neví nic?
bože na takový lidi jsem alergickej... :D

mimochodem jestli jsi někdy viděl rozlítlej diferák tak by jsi toto nikdy nenapsal. a shodou náhod se mi v difu po zapáleni pneu ulomil jeden zub. Co myslíš že následovalo když se to dostalo do ozubeného soukolí?

Pro všechny: toto je běh na dlouho trat, a nakonec se přes právníky nic nevyřeší a auto akorát stojí a stárne protože po dobu řešení se s tím nic nechce dělat protože se neví kdo to bude platit.

Asi bych poradil aby si dotyčný koupil jiný diff a má po starostech.

Ale tisíc lidí, tisíc chutí. A ted do mě. :wink:

Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 02.04.2014 11:29 
Paty píše:
oldaf píše:
matheasek píše:

oldaf: nejseš náhodou ten chytrolín z dieselfora který tam má mechanické čerpadlo a když se někdo na něco zeptá tak neví nic?
bože na takový lidi jsem alergickej... :D

mimochodem jestli jsi někdy viděl rozlítlej diferák tak by jsi toto nikdy nenapsal. a shodou náhod se mi v difu po zapáleni pneu ulomil jeden zub. Co myslíš že následovalo když se to dostalo do ozubeného soukolí?

Pro všechny: toto je běh na dlouho trat, a nakonec se přes právníky nic nevyřeší a auto akorát stojí a stárne protože po dobu řešení se s tím nic nechce dělat protože se neví kdo to bude platit.

Asi bych poradil aby si dotyčný koupil jiný diff a má po starostech.

Ale tisíc lidí, tisíc chutí. A ted do mě. :wink:
Tak poslouchej, jsem ten chytrolín co denně obětuje i pár hodin telefonátů zadarmo lidem kteří si nevědí rady se svým autem, ty ses mě na něco ptal a neodpověděl jsem ti? Myslím že pro spoustu lidí jsem toho udělal dost.
Ano po zapálení gum se ti ulomil zub, a to je podle tebe normální jízda? Pokud chceš dělat s autem kraviny tak nečekej že ti opravy bude platit bejvalej majitel.

Odpovědět s citací  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 54 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další