BMWKLUB Česká Republika, o.s. Logo
Header
Banner Autorozvody.cz

BMW Auto klub ČR

Veřejné diskusní fórum pod záštitou BMW Auto Klubu Česká Republika
Právě je ned 16.12.2018 02:56

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 635 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62 ... 64  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Zna ji nekdo?
PříspěvekNapsal: stř 26.09.2018 10:42 

Já? Nic! Nejsem masochista :D

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 26.09.2018 10:48 
to bylo na swedena

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 26.09.2018 10:49 
Člen Klubu
Člen Klubu

Honzo 99,9% toho co s tím najezdím, což je asi 7tis km za rok , kvedlám sám pádly nebo šaltrem. Je pravda že kdybych v tom seděl více tak bych tady asi psal jinak, ale na jízdu jen tak pro radost je pro mě SMG top.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 26.09.2018 10:54 
Člen Klubu
Člen Klubu

Jardo když jsem před lety hledal 6er tak jsem se na jedné v manuálu byl podívat a projet. Bylo to takové nemastné neslané, ale člověk je v takovém úžasu když v tom jede prvně že to tak nějak ani neprožívá a soustředí se na jiné věci. Každopádně já bych manuál do 6er nechtěl, ale to že ho nechci já neznamená že ho nechce jiný Pepík a může k tomu mít své opodstatněné důvody. Stejně tak já bych nechtěl F80 M3 v manuálu když je možnost DKG, jiní zase hledaj vyloženě manuál.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 26.09.2018 11:13 
Sweden píše:
Honzo 99,9% toho co s tím najezdím, což je asi 7tis km za rok , kvedlám sám pádly nebo šaltrem. Je pravda že kdybych v tom seděl více tak bych tady asi psal jinak, ale na jízdu jen tak pro radost je pro mě SMG top.

souhlasím s tebou, na jízdu pro radost SMG, na denní užívání automat,

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 26.09.2018 14:40 
zddan01 píše:
asi četli tuhle sračku a bohužel se nechali inspirovat...
https://www.garaz.cz/clanek/bmw-650i-a- ... lanky-home

"Párkrát jsem se přistihl, že řadím 2, 4, 6 a motor vůbec neprotestuje. Na dvojku se totiž bez zvláštní námahy rozjede, a když v třech a půl zařadíte čtyřku, ono se to posbírá tak přirozeně, že ty zbylé rychlosti působí vážně zbytečně. Je to docela legrace."

" Já bych bral osmiválec, přece jen bych vyhledal vůz s manuální převodovkou, už kvůli těm meziplynům a nějak atraktivně konfigurovaný zevnějšek."

hromada hoven, co psal někdo, kdo jezdí o víkendech s mx-5... a pak mu AAA občas něco půjčí, tak jim leze do ...

Tohle mě rozesmálo :D Mimochodem je to podle mě důvod, o proč je dnes většina manuálů u V8 na odpis. Tím podtáčením dostává hrozně naprdel.

Měnič funguje v e63 perfektně, je tam obrovskej rozdíl, když dám všechno do sportu nebo standart. Tady ty režimy sport/normal mají alespoň nějakej smysl a opravdu se to auto změní.
Smg je taky dobrá, sice nikdy tam nebude mít ten komfortní režim jako s měničem, ale když si člověk zvykne, řadí to pěkně. Na jízdu pod plynem je zas o kousek dál, než měnič se všema sportama. Ale automat umí prostě udělat v tom autě největší rozdíl mezi standartním a sport režimem.
Můj názor je, že stejně je nesmysl v e63 jakákoliv jiná převodovka než automat, když to nemá svor. Ten přenos síly manuálu/smg bez žádného prokluzu stejně nepřenesu při sportovní jízdě na silnici.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 26.09.2018 15:00 
ted děláme spojku s dvouhmotou na té 645i co má 50 najeto a ta spojka i dvouhmota je uplně nasračku, ale auto totálně TOP

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 27.09.2018 09:32 
JaraX píše:
kolik jsi toho ujel s manuální 6er? to prostě nefunguje, nevím jak to říct, ale každej koho znám kdo v tom jel, řekl že to je nahovno, ted tu jednu takovou mám, pak sedneš do manuální E90 a tam to prostě funguje na výbornou.
no a SMG je super :)

Ja s tim treba najezdil 35k. 100 lidi 100 chuti. Na denni jezdeni mam Jaguar v automatu a funguje to skvele a nikdy bych nemenil. 6er jsem mel na vikendy a vylety a nikdy mi klacek nevadil. Oproti automatu to vic jede, meziplyny si resis sam, a pedaly jsou docela fajn poskladany takze meziplyny jdou i pri brzdeni.

Navic 6tek v manualu je malo a imho do budoucna to bude vic rare vec protoze to je spolecne s M3 e92 posledni V8 atmo s manualem. Chapu ze pro 95% lidi je automat ideal volba ale kdybych si to auto vybiral znova tak si vezmu znova manual.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 27.09.2018 11:16 

Nedokazu si predstavit, ze by moje dalsi auto mohlo byt bez automatu :-D At uz dvojspojka nebo hydromenic. Vsak manual nema zadnou vyhodu, padlama to tam nacvakam nasobne rychleji a nemusim resit odpaleni spojky, dvojhmoty atd. Plus samozrejme automat bude radit mnohem lip a rychleji(v manualnim rezimu) nez zvladne 99,9% vsech ridicu. Snad jediny u ceho bych manual zvladnul je nejakej veteran-sportak, treba AM DB5 :twisted:

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 04.10.2018 18:35 
A tydlety 10+ let starý automaty už umí dávat pořádnej meziplyn při brždění?

Odpovědět s citací  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 635 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62 ... 64  Další