BMWKLUB Česká Republika, o.s. Logo
Header
Banner Autorozvody.cz

BMW Auto klub ČR

Veřejné diskusní fórum pod záštitou BMW Auto Klubu Česká Republika
Právě je čtv 16.07.2020 03:06

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 44 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Přehřívání e61 ?
PříspěvekNapsal: pon 25.05.2020 16:51 
Hm na ten hlavni si doma netroufnu.. holt to odvezu zas k mechanikovi a necham si zkontrolovat i ten co je u prevodovky. Spis sem myslel, jestli vas nekoho nenapada co jinyho by to mohlo zpusobovat jeste...

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pon 25.05.2020 21:06 
Vyndals po zime dekl pred chladicem ? :D

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pon 25.05.2020 22:05 
:D :D ach jo :D

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úte 26.05.2020 11:06 

Myse7 - jestli si netroufneš na obyčejnej termostat ...tak sis BMW neměl kupovat ... nebo u mechanika budeš hodně platit... toto je ještě banalita oproti tomu co tě čeká a nemine ... :lol:

A snad automechanik dokáže najít problém ne ? Nebo je to franta z horní dolní co opravuje rezavé felicie kladivem a sadou klíčů ? :lol:

Najít problém s přehříváním je základní úkol při zkoušce na automechanika ... to musí umět vyučenej borec co vyleze ze školy. ;)

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úte 26.05.2020 14:43 
Co to je za kecy ? Ukaz mi kolik lidi s bmw si umi vymenit termostat ;-) 3/4 si nevymeni ani svetlo.. Tak od toho tady to forum je, ne ? Aby si lidi rekli nejaky postrehy, ktery je napadnou nebo veci, co samy zazili.. Uz jsem tu cetl stovky prispevku, kdy lidi davali auta i do autorizaku a stejne jim to zmrvili.. nikdo neni vseved aby mu nemohlo neco uniknout. Ja mechanik nejsem, ale jsem zvedavej, zajima me to a rad bych ten problem pochopil a nasel. Tak se sam zajimam a snazim zjistovat abych nemusel jen cekat na termin u mechanika. Doma dilnu nemam. A pred barakem na silnici bys to asi nedelal ani ty, ne ? :)

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úte 26.05.2020 21:55 

Nerozciluj se hned. Před barakem jsem měnil svíčky, cívky, kola, a řemeny i termostaty a kdejaká čidla a nárazníky i dveře kompletoval apod. Pokud mas kamaráda s dílnou nebo garáž či zahradu kdekoliv se dá auto prizvednout a udělat spousty věci ...

Píšu ze mechanik pokud ti auto opravuje měl by vědět a opravit danej problem....Nemluvil jsem o tobě ;-)

Jinak před barakem na dedine dělali borci i go motoru :-)
Důležité nebát se a nastudovat manualy k autu či videa jak se co děla ...
Učit se a učit se pokud té to bavi mas na půl vyhráno.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úte 26.05.2020 23:02 
Bodejt by se nerozcilil...malokdo kdo si koupi takovy auto narozdil zde od Myseho vi, ze ma 30dA tri termostaty.
Ja se na hlavni termostat nejdriv taky bal sahnout, a pak sem jednou musel vyndat egr chladic...a pak uz to slo samo.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 27.05.2020 00:00 
Ja se nerozciluju, mluvim tak normalne. Taky mam rad srandu a z druhych si ji delam.. ale napsal si proste pitomost.
Spis mi proste zajima jak to funguje z logiky veci.. termostat u prevodovky je na vymeniku oleje prevodovky a vody v okruhu ne ? A je tam proc ? Proto aby voda chladila ten olej a nee naopak predpokladam.. takze i kdyby tam byl termostat porad zavrenej tak by to nemelo mit vliv na prehrati vody ne ? Jedine na prehrati automatu jestli to dobre chapu. Nebo ? O tohle mi jde vis.. abych pochopil jak to funguje a nedelal neco zbytecne. A ptam se tady proto, aby mi nekdo napsal, ze mel treba seklej hlavni termostat a delo se mu s teplotou uplne to samy(aha tak se na nej podivam) a nebo ze se to projevuje uplne jinak(hmm tak to tim nebude a nebudu zbytecne vypoustet vodu z okruhu nebo co tam vsechno v tom videonavodu bylo) ;-) Mechanik bude mit cas treba az za 10 dni, tak mam cas neco vyzjistit sam.. nechci vesteni z koule, chapes ?

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 27.05.2020 08:40 

Pokud ti teplota vyleze nad určitou hodnotu musí sepnout ventilátor a začne dochlazovat.
Jak máš čistej chladič ?
Spíná ti ventilátor při jaké teplotě ? Zkus na místě na volnoběh pozorovat.

Vím že někomu teploměr zlobil a ukazoval nesmysl o několik stupňů. Nemusí to bejt tvůj případ ale pro jistotu si změř teplotu motoru měřákem. Na kovových částech motoru bys měl vidět alespon 103c+ pokud je vše špatně. Pokud je vše ok bude to kolem 90-95...

Nebo jinak zjisti si kolik má bejt teplota ideálně a v jaké teplotě a v jaké teplotě musí sepnout ventilátor .... mě u benzínu spíná kolem 102Celsia cca
Počítám u nafty by to mohlo bejt dříve kolem 98-100.

Pokud ti nefunguje ventilátor nakonec by mohl bejt zakopanej pes v něm případně ještě špinavej chladič .. vyčisti wappkou nebo stlačeným vzduchem opatrně. :)

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 27.05.2020 12:33 
Filozof: A dyt psal ze mu sahara spusti na 100°C !

Myse: Co sem 6let chodim tak zde nikdo prehrivani u nafty neresil, spis naopak, tim rikam, ze asi nikdo takovou zkusenost jak ty nema a radit tezko. No pokud by to origo termostat vyresil, je to porad relativne levny reseni.

Odpovědět s citací  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 44 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další