BMWKLUB Česká Republika, o.s. Logo
Header
Banner Autorozvody.cz

BMW Auto klub ČR

Veřejné diskusní fórum pod záštitou BMW Auto Klubu Česká Republika
Právě je pon 24.02.2020 04:55

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 69 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: BMW F30 340i M Performance
PříspěvekNapsal: stř 18.10.2017 17:16 
Člen Klubu
Člen Klubu

Zdravím,

chtěl bych vyměnit stávající e39 540i 2001 manuál za něco nového a dost se mi líbí F30 po FL, konkrétně model 340i. Je pro mě po delší době konečně zajímavé auto. Pravděpodobně poslední co si chci koupit před elektromobilem, a proto bych ho chtěl ještě s manuální převodovkou. Hodně mě zaujal i program M performance, a sice samosvor, power and sound kit a nějaké vizuální doplňky. Byl jsem v BMW a nechal si udělat nabídku a vysvětlit všechny detaily, ale stejně bych to ještě rád slyšel od někoho dalšího:

1) Už jsou nějaké informace ohledně spolehlivosti motoru? Je to lepší/horší než starší 35i?
2) Jak je na tom F30 obecně s kvalitou? Četl jsem něco od Jaraxe a nic moc to asi nebude
3) Dověděl jsem se, že prvky M Performance montují až u dealera, je lepší motor zajet bez power kitu, nebo rovnou s? Případně nějaké tipy jak s autem zacházet první kilometry.
4) Výfuk se tedy nejspíš mění také až u dealera, ale cenu mi za něj nejspíš neodečtou. Tak si můžu ten starý odnést? (zapomněl jsem se na to zeptat v BMW)
5) Alcantara se mi moc nelíbí, ale obyč kůže, kterou jsem si prohlížel mi také nepřijde jako žádný zázrak. Merino tam nebylo, vyplatí se za to připlatit 27 tis.Kč? Jak je to s odolností?
6) Nerad bych, aby se tu zase rozhořela přestřelka automat/manuál. S e39 jsem byl vždycky spokojený, mám jí spíš na víkendové ježdění, dovolené (Alpy v létě, Chorvatsko, Francie atd.), a delší pracovní trasy když nechci jet služebákem. Manuál mi v ní absolutně vyhovoval a nepředpokládám, že by se něco změnilo. Navíc F30 bude mnohem sportovnější než e39. Nový automat jsem už zkoušel několikrát, nedávno jsem byl v USA a 14dní jezdil s 430i Cabrio se sportovním automatem. Je to rozhodně fajn, ale mě prostě vyhovuje manuál. Nic víc v tom není.

Předem děkuju za Vaše rady a názory

Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: BMW F30 340i M Performance
PříspěvekNapsal: čtv 19.10.2017 16:36 
1) B58 je obecně evoluce motoru N54 potažmo N55 ... je to asi nejlepší, co si můžeš aktuálně do BMW koupit... kor když to bude nový... TOP VOLBA
6) Manuál - konečně zas chlap, ne žádná pojebaná buzna co potřebuje automat.. HUREJ :lol:

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pát 20.10.2017 22:20 
bod 2 - toho pána je třeba brát s rezervou, pro něj je absolutní modla E65, dříve byla E38, předpokládám že behěm dalších let to budou generace F a pak G

jinak si myslím že volba výborná.
za merino bych určitě připlatil, ten rozdíl oproti základní kůži je velký. Nicméně bude choulostivější na poškození
zajíždění dnes v podstatě neexistuje, prvních pár set/tisíc km to nedrtit. Vzhledem k tomu že je to originál příslušenství bych to nechal dát hned, problém tam nehledej

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sob 21.10.2017 13:01 
Člen Klubu
Člen Klubu

xyron píše:
1) B58 je obecně evoluce motoru N54 potažmo N55 ... je to asi nejlepší, co si můžeš aktuálně do BMW koupit... kor když to bude nový... TOP VOLBA
6) Manuál - konečně zas chlap, ne žádná pojebaná buzna co potřebuje automat.. HUREJ :lol:

Hodně mě překvapil i ten dvoulitr v 430i, jelo to celkem pěkně, ale jak všude píšou o minimální turbodíře, tak mně minimální nepřišla, občas to bylo až rušivé. Oproti V8 v e39 propastný rozdíl v reakci na plyn. Navíc ten zvuk studeného motoru na volnoběh je fakt hnus. Takže 40i je v podstatě jediná volba, protože na M3 nemám, stejně jako na větší 5er. Ještě jsem ale ten motor neslyšel ani neřídil auto s ním. Jdu to zkusit až příští týden, tak snad na tom bude líp. Samozřejmě to bude automat, manuál tady nikde v okolí není, škoda... Ještě se zkusím podívat třeba do Prahy, jestli někde není na showroomu 340i manuál.

thomas píše:
bod 2 - toho pána je třeba brát s rezervou, pro něj je absolutní modla E65, dříve byla E38, předpokládám že behěm dalších let to budou generace F a pak G

jinak si myslím že volba výborná.
za merino bych určitě připlatil, ten rozdíl oproti základní kůži je velký. Nicméně bude choulostivější na poškození
zajíždění dnes v podstatě neexistuje, prvních pár set/tisíc km to nedrtit. Vzhledem k tomu že je to originál příslušenství bych to nechal dát hned, problém tam nehledej

Ten příplatek není zas tak velký, ale taky to něco vypovídá o kvalitě. V e39 budu mít brzy 300tis km, ale nikdo mi to nevěří když si dovnitř sedne. Vzhledově je ale Merino kůže mnohem hezčí i kvůli tomu prošívání, tak je to asi jediná volba.

Původně jsem myslel, že ty prvky M performance namontují rovnou na výrobní lince, nebo alespoň někde ve fabrice BMW. Tohle mě docela zarazilo a úplně mně netěší ta představa šťourat v servisu do úplně novýho auta, ale když to jinak nejde...

Hned to nedrtit to je rozumný, ale konstantní jízda po dálnici asi taky nebude úplně fajn. Takže prostě normální okresky jako jezdím většinou. No a třeba uspíšit první výměnu oleje? Tím se asi nic nezkazí ne? Předpokládám, že si to auto nechám jak nejdéle to půjde. Třeba deset let, nebo víc pokud to vydrží.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sob 21.10.2017 22:39 
- E65 propaguju protože je to nejlepší auto za 200k-300k prostě s tímdle budgetem není lepšího auta na cestování, fantastickej podvozek, fantasticky sedačky, a ještě fantastictější audio,který už nemá žádný jiný bmw. za vyšší budget bych vybíral jiné auto, ale to už by nebylo BMW
- 340i proč ne, já bych do 3er nešel, mě to auto prostě přijde strašně chudé, všecko je takové nekvalitní, ale už jsem moc zkaženej tou 7er, při přesednutí z E39 proč ne. navíc je to nejlepší motor co tam můžeš mít,takže ok
- ten manual a automat bych zvažoval, jakože manual proč ne, ale přijde mi že to s tím automatem je víc laděné, pujčil bych si automat na víkend, abych pak byl nelitoval volby manualu, a nekoumal jaký by to bylo s automatem atd. DCT se asi mimo M nedava že?
- jak to s montáží performance nevím, informuj se u dealera
- to auto tak nějak vydrží 200k, do 200k nebudeš řešit celkem nic, sem tam drobnost, pak se to začne srát.
- jinak mam F30 rád, najel jsem s ní pár tisíc, není to špatné auto, ale ničím mě neoslovilo
- určitě bych bral merino, odolnost je menší než základní kůže, komfort je ale o 1000 procent lepší. u F řady ty kůže nějak hrozně ošidily a hrozně se odíraj, ale u Merina to snad bude lepší.
- výbavu si přispůsob dle svého, ale jsou věci co nejdou k sobě, např mi nejde dohromady aktivní tempomat s manualem, funguje to divně, stejně tak jako si jeden můj zákazník nakonfigruoval Nightvision bez navigace, tzn že ho má na malé obrazovečce, taky blbost.
- zajíždění, olej bych měnil 2-10-25 tkm a pak prostě po 15k nebo 1x ročně. točit do 5 tisíc první 2000tkm, a pak přidávat 1k rpm každých 1k km.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sob 21.10.2017 23:23 
Předpokládám, že tuhle recenzičku potažmo projížďku jste viděli: https://www.stream.cz/meziplyn/10018977 ... ho-receptu

Docela s borcem souhlasím, i když ty pádla pod volantem už bych možná taky snesl. ;)

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pon 23.10.2017 08:50 
Člen Klubu
Člen Klubu

To Jarax: Díky za vyjádření, líbí se mi, že to napíšeš bez ostychu jak to vidíš. Ve výbavě mám celkem jasno a protože v nabídce toho zas tak moc není, dal jsem tam skoro všechno. Váhám akorát jestli nezrušit elektricky ovládané sedačky kvůli rozsahu nastavení a hmotnosti (kvůli váze tam nemám ani střešní okno, ale zároveň mám rád hudbu, tak jsem tam dal H&K). S autem budu jezdit v podstatě jen já, manželka by řídila jen kdyby mělo automat. No a tím se dostáváme k tomu problému s převodovkou. Mě prostě ten manuál baví, ani e39 není úplně auto pro manuál zvlášť s V8, ale když jsem si jednu projel s automatem, tak bych jí nechtěl. Nový 8st automat znám dobře, před měsícem jsem jezdil v půjčené 430iA 14dní každý den (2500km) a tenhle automat už si představit dokážu. Auto s ním by bylo univerzálnější a mohla by ho řídit i manželka. Pokud bych se nakonec rozhodl pro automat, tak bych ale změnil i tu konfiguraci a nedělal to tak sportovní (M performance, ta redukce váhy apod.). Jenomže jsem chtěl kupovat auto hlavně pro radost a kompromisy nemám rád. No ještě se uvidí.

To Totic: Nedávno jsem se na to díval a říkal jsem si, že to musí být znamení, protože pán to vidí jako já.

Pádla jsou celkem fajn, ale těch osm stupňů mi přijde už trochu moc na ruční řazení. Ta převodovka je fakt dobrá, v comfortu to řadí hladce a ve sportu zas strašně rychle. Ale pořád si říkám, že je to takový mezistupeň. Mě prostě ke spalovacímu motoru pasuje manuál, celý auto je takový mechanický a ladí mi to. Až nebudu chtít řadit volil bych nejradši elektromobil, protože tam mi to dává smysl. Zátah všude a stálý převod a nemusíš už řešit ani pádla.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pon 23.10.2017 09:03 
tak jsou to dvě ruzná auta, ja když přijedu někde do kolony tak bych auto s manuálem ideálně zapálil, na druhou stranu zadivočit někdy o víkendu s manualem je taky fajn. Ale já prostě sedím furt v těch autech a tam vede automat.
šíbr dělá strašně moc, je to prostě váha na nejhorším míště kde může být. naopak sedačky zas tolik nepoznáš, ale pokud se nebudou střídat řidiči, tak je to asi jedno jeslti manual nebo elektricky, já bych se díky tomu jak se furt střídáme v ruzných autech bez elektriky neobešel.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pon 23.10.2017 09:39 
Jo když 3trojka Sport v Mpaketu / Performance tak klidněi bez šíbru (Mka ho taky nemají), manual sicny i řazení, to dává smysl. Čistě s automatem by to bylo takový sterilní sportování po okreskách, leda si furt kvedlat pádlama, ale 8 kvaltů je už fakt dost. Nejvíc prostě záleží kde se bude jezdit, zacpaný město denně to je zase jiná.

Jinak ty příplatky dnes letí fest nahoru. Nechápu tu video "základovku" Laguna Seca Blue za sto litrů ?? To je nějakej spešl lak testovanej v NASA ? :)

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pon 23.10.2017 09:58 
mám 235i v automate a čím dalej mám vačšiu chuť na manual v takomto aute,tak ti plne rozumiem.
Ja chcem meniť diferencial (obyč) za špéru v BMW a pôvodný diff mi normálne vrátia. Výfuk som si menil sám doma.
Buď sa dohodni na vrátení dielov pred kúpou alebo kúp auto a všetko daj domontovať neskôr a diely ti vrátia.

Odpovědět s citací  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 69 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další