BMWKLUB Česká Republika, o.s. Logo
Header

BMW od roku 2018 rozšíří nabídku zákaznických závodních vozů o model BMW M4 GT4

28. července 2016 | autor: BMW Group

BMW Motorsport vyšle v sezoně 2018 do akce nový vůz BMW M4 GT4. Nástupce populárního BMW M3 GT4 rozšiřuje řadu konkurenceschopných vozů BMW Motorsport v kategorii GT4.

BMW Motorsport vyšle v sezoně 2018 do akce nový vůz BMW M4 GT4, nástupce populárního BMW M3 GT4. Tento téměř sériový automobil, který je postavený na základech BMW M4 Coupé, rozšiřuje řadu konkurenceschopných vozů z líhně BMW Motorsport ve stále rostoucí kategorii GT4 a pokračuje v dlouhé a úspěšné tradici zákaznických závodních vozů BMW. Nově vyvinutý sportovní vůz kategorie GT absolvuje první testovací jízdy na konci roku 2016, takže klienti budou mít technicky dokonalý vůz připravený pro začátek sezony 2018.

„Kategorie GT4 v současnosti zažívá obrovský boom,“ řekl ředitel BMW Motorsport Jens Marquardt. „Nabízí dostupný motoristický sport s technicky vyspělými závodními stroji, a z toho důvodu přitahuje širokou cílovou skupinu. Ve světě soukromých týmů BMW, pro něž je BMW M4 GT4 určeno, spatřujeme obrovský potenciál. Vývoj klasického zákaznického závodního vozu, jako je tento, a jeho následné poskytnutí soukromým závodním týmům vždy patřilo mezi základní úkoly divize BMW Motorsport. To byl také příběh předchozího modelu BMW M3 GT4, který se v mezinárodních závodních šampionátech objevuje dodnes. BMW M4 Coupé je naprosto ideálním základem pro náš nový model kategorie GT4. Pro naše inženýry představuje skvělý základ, který je už ve své sériové podobě extrémně sportovním vozem. Zacelíme s ním mezeru mezi vrcholným zákaznickým závodním vozem BMW M6 GT3 a BMW M235i Racing, určeným pro závodní nováčky.“

Předpokladem pro zahájení vývoje BMW M4 GT4 bylo naplnění vysokých standardů v oblasti kvality a bezpečnosti, dále pak vynikající jízdní vlastnosti a nízké provozní náklady. Kompletní hnací ústrojí, včetně řídicí elektroniky, bude převzato z BMW M4 Coupé. Karbonová kapota pochází z BMW M4 GT4, BMW M4 GT4 se rovněž vyznačuje karbonovými dveřmi, speciálním závodním lízátkem předního spoileru, zadním přítlačným křídlem, stejně jako závodním výfukovým systémem. Sedadla, brzdy a rozmístění pedálů využívají řešení převzatá z BMW M6 GT3.

Nabídka závodit v existující kategorii GT4 s vozem BMW M4 GT4 je otevřena všem soukromým týmům z celého světa. Ideální podmínky pro tento vůz nabízejí Německo, Evropa, Severní Amerika a Asie. BMW Motorsport bude nový soutěžní vůz využívat v rámci programu BMW Motorsport Junior, který mladé talentované jezdce přiblíží kategorii GT3. První vozy se k zákazníkům dostanou ve druhé polovině roku 2017. První závodní nasazení bude možné v lednu 2018 ve vytrvalostním závodě 24 hodin Dubaje (Spojené arabské emiráty).

banner
banner
banner